بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امریکا در ۱۰ روز ۳ سیلی از ایران خورد/ تنگه هرمز پاسدار ماست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۳۱ خرداد ۹۸) که در مصلی برگزار شد، ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به راه‌های کسب روزی حلال اظهار داشت: تقواو درستکاری از عوامل ایجاد برکت در زندگی هستند وخداوند راه خروج از مشکلات و بن بست ها را برای او باز می‌کند. ایمان به خدا، دین، پیامبر، ائمه و اعتقادات موجب گشایش و باز شدن درهای آسمان و نزول برکات آسمانی می‌شود‌.

وی افزود: نعمت‌های الهی و منابع سرشار الهی در تمام دنیا گسترده شده  و این برکات در کشورهای اسلامی بیشتر است. چگونگی استفاده از این برکات به دست انسان هاست و برخی کشورهای اسلامی تنها نامی از اسلام را با خود دارند و احکام اسلامی را رعایت نمی‌کنند و از قرآن در امورات خود استفاده نمی‌کنند. همچنین همیشه داشتن نعمات دلیل بر برکت نیست و گاه وسیله‌ای برای افرادی است که غرق در امکانات دنیوی شده اند. دنیا زمانی زیبا می‌شود که حضرت صاحب الزمان(عج) ظهور کرده و از آسمان و زمین برای انسانها برکت باریده و تقوا حکومت می کند و فقر از بین می‌رود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به شخصیت شهید چمران گفت: ابعاد زندگی شهید چمران را از گذشته تا زمان شهادت ایشان می توان بررسی کرد و امام خمینی(ره) در پیامی که به مناسبت شهادت ایشان ارائه کردند فرمودند: جهاد خالصانه  ایشان برای هدف الهی بود که این جهاد خالصانه هنر مردان خداست. رهبر معظم انقلاب (مدظله) شهید چمران را به عنوان دانشمند با ایمان معرفی میکنند. این روز به نام بسیج اساتید نامگذاری شده است.

وی بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۹ در اول تیرماه به فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد و در این راستا همه باید مبلغ دین اسلام باشندو هیچ زمانی مانند امروز دین اسلام مورد تهاجم نبوده است و این به دلیل پیشرفتهای جهان اسلام و ابزارها و امکانات فناوری است که گسترش یافته است، و دشمن در همه حال سعی بر نابودی اسلام دارند.بنابراین پیامبر خدا(ص) در خطبه غدیر فرمودند: اعلام امرخدا و خلافت حضرت علی(ع) را حاضرین به غایبین برسانند و همین بخش از خطبه غدیر بیانگر ارسال پیام های دینی و اسلامی است و امروز در دفاع از اسلام و تشیع باید همه نقش داشته باشیم و در صحنه حاضر باشیم که در این راه اولیاءو معلمین مهمترین نقش را دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکاربا اشاره به در پیش بودن روز اصناف گفت: اصناف باید در این شرایط اقتصادی هوای مردم را داشته باشند ، «ایها الصناف علیکم بالانصاف». بعضی بازاریان با احکام شرعی آشنایی ندارند و احکام دینی را باید مطالعه و آموزش ببینند. همچنین مسئولین نیز باید مراعات اصناف را داشته باشند.

وی ادامه داد: همکاری عمومی مردم با شورای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد به مسئولین در اجرای این امر کمک کننده است. نباید به قلیان خانه‌ها بدون حساب و کتاب مجوز داد و مجورهای داده شده باید کنترل و رسیدگی شود.

امام جمعه خاطر نشان کرد: ما با رهبری حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری (مدظله) توانستیم چهل سالگی انقلاب را جشن بگیریم و وارد گام دوم انقلاب اسلامی شده ایم. رهبر انقلاب الگوی کامل مقاومت هستند. مقاومت با عدم سازش با طرف مقابل حاصل می شود. رییس جمهور مصر در دوران یکساله حکومت خود به آمریکا دلبسته بود که نتیجه آن مرگ او در پشت میله های زندان بود.

وی در ارتباط با سفر نخست وزیر ژاپن بیان کرد: ژاپنی ها در مسایل سیاسی ضعیف هستند، آنها با توجه به اینکه در ساخت بمب اتمی قدرت دارند و سابقه حادثه  بمب اتمی هیروشیما توسط امریکا را داشتند باز هم برای امریکا واسطه گری می‌کنند. رهبری معظم انقلاب (مدظله) نیز با تحقیر کردن ترامپ و شایسته مذاکره ندانستن او سیلی محکمی به آنها زد و سیلی دوم توسط وزارت اطلاعات زده شد و سیلی سوم را سپاه پاسداران با شکار پهپاد آمریکایی به آنها زد که این نشان از اقتدار و عزت جمهوری اسلام است، از روز گذشته تا کنون آمریکا و تحلیلگران سیاسی آن مات و مبهوت هستند و امریکا اقتدار جمهوی اسلامی ایران را اینگونه ارزیابی نمی کرد.

حجت السلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: ما اهل جنگ نیستیم ولی مدافعان قوی هستیم و کسی توان مقابله با ایران را ندارد. آمریکا در ۱۰ روز سه سیلی از ایران خورد و دشمنان ایران هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و سربازان اطلاعات و سپاه پاسداران اقتدار و آمادگی خود را به رخ جهانیان نشان دادند و تنگه هرمز پاسدار ماست و شما حق آمد و رفت در اینجا را ندارید. عرب های که مستاجر ما در منطقه هستند خودشان را جمع کنند اگر بخواهند ناامنی ایجاد کنند اول دامن خودشان را خواهد سوزاند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت