بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امنیت مردم محور راهبرد پلیس در کاهش جرائم است/ مسئولان شهرقدس به مصارف بیت المال توجه کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۱۲ مهر ۹۸) ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، در ادامه سبک زندگی اسلامی در باب زیارت عاشورا اظهار داشت: ثارالله در معنای درست، کسی است که خون خواه و مطالبه‌گر خون امام حسین علیه است.

وی افزود: کسی که مظلومانه به شهادت برسد، خون خواهی او حق است و در سوره اسرا اشاره به این موضوع شده است. امام زمان (عج) با ظهورشان از سوی خداوند مطالبه‌گری خون مقتول کربلا را می کنند. زمانی که انسان در مسیر حق تنها مانده می ماند، بداند که خدا پناهگاه اوست.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: مقام سلمان فارسی از صحابه پیامبر به اندازه ای بود که به سلمان محمدی لقب گرفت. صحابه دیگر رسول خدا، عمار یاسر با بصیرت و ثبات قدم است که مقام معظم رهبری در جربان فتنه ۸۸ ندا میدهند که “عمارها کجا هستند؟” در فتنه ها نباید ساکت بود و باید روشنگری کرد. در جریان اخیر حذف نام شهدا ولی فقیه به دلیل ضعف مسئولین، تذکر دادند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی بیان داشت: تلاش های نیروهای انتظامی قابل قدر دانی است. پلیس همه جا با تنوع خدمات در کنار مردم وجود دارد و نظم و امنیت و اقتدار برای مملکت خلق میکنند. ۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی و ۲۲ هزار جانباز از نیروی انتظامی تقدیم نظام شد. تکیه نیروی انتظامی و بر قراری امنیت برپایه مردم است و مردم مسئولین نیز باید کمک حال نیروی انتظامی باشند تا آسیبهای اجتماعی کاهش یابد.

امام جمعه ادامه داد: طرحی که ناجا با عنوان ناظر ۱ برای مبارزه با بی حجابی آغاز کرده موجب کاهش بدحجابی در جامعه شده و اثر گذار بوده است.

وی با اشاره به دیدار رهبری با فرماندهان سپاه در ارتباط با دشمنان ملت گفت: فشار حداکثری آمریکا شکست خورد و ملت ایران با توجه به مشکلاتی که داشتند با پشتوانه خدای متعال پیروز شدند. رئیس جمهور نیز حاضر به تماس و ملاقات با آنان نشد و همه این پیروزی ها نتیجه مقاومت است و قطعا ایستادگی ملت تا شکست دشمن ادامه خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه بیان داشت: گروه جهادی متشکل از مردم و مسئولین برای کمک به مردم و حل مشکلات انان در هفته آتی در محله سرخه حصار خدمت رسانی میکنند.

وی گفت: عربستان سعودی شایعه ساز و فتنه گری در عراق میکند در حالی که در فتنه‌های ایران شکست خورد و امام حسین علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها نورهای خدا هستند و فتنه گری های دشمنان بازهم شکست خواهد خورد.

امام جمعه با اشاره به راه اندازی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس گفت: با ظرفیت ۲۵ هزار نفری دانشجویان این واحد میتوان انقلاب فرهنگی در شهرستان ایجاد کرد.

وی خطاب به ادارات خدمات رسان تصریح کرد: بی توجهی و عدم رسیدگی به معابر و آسفالت‌های کنده کاری شده و ترمیم نشده ، هزینه‌ای است که از بیت المال شده و برای رفع این مشکل لازم است کمیته حفاری با حضور شورای شهر، شهرداری، ادارات خدمات رسان مانند آب،برق، گاز و تلفن تشکیل شود تا با هماهنگی و همکاری کنده‌کاری آسفالت معابر انجام شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت