بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

انتخابات زیرساخت همه پیشرفت‌هاست/ حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سیلی سختی به دشمن خواهد زد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و خدا محوری در زندگی در ادامه سیره زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها در ارتباط با جایگاه امام اظهار داشت: امام مثل کعبه است و مردم به سمت امام میروند و امام در میان همه بزرگان، بزرگ، ملاجا و مامن است. امام مانند نخ تسبیح در جامعه است و اطاعت از امام باعث نظم و نظام ملت و جامعه است و مانع تهاجم دشمنان به اسلام و مسلمین میشود.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و وجود رکن ولی فقیه، مردم ایران یکدست هستند و مانند برخی جوامع اسلامی مشکل ندارند ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان عج الله است.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به ماندگاری حضرت ام البنین گفت: ارزش و عظمت و ماندگاری حضرت ام البنین به دلیل روح ولایت مداری، احترام به فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها و اعتماد او نسبت به پرورش شهید است. خانواده شهدا را باید تکریم کرد چراکه وجود شهدا و خانواده شهدا موجب ایجاد برکت و امنیت در زندگی و جامعه است.

وی بیان داشت: یکی از روزهای زیبای انقلاب، ۱۹ بهمن و پیوستن همافران ارتش به مردم و اعلام بیعت با امام راحل (ره) است و ۲۲ بهمن بزرگترین عید ملی و روز رهایی از ستم مستکبران است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم گفت: دهه فجر ایام بی بدیل در کشور است و سه رکن اسلام ، امام و امت از ارکان مهم انقلاب اسلامی است. راهپیمایی ۲۲ بهمن ضربه کوبنده بر سیاستهای دشمن خواهد بود. حضور مردم در راهپیمایی سیلی سخت و آبداری به دشمن خواهد زد.

وی ادامه داد: انتخابات زیر ساخت همه پیشرفتهاست ک باعث امنیت و آبروی نظام است. اگر مردم مشارکت بالا داشته باشند و مجلس قوی تشکیل شود، و انتخاب اصلح و قوی داشته باشیم مجلس ما قوی خواهد بود. کسانی که به شورای نگهبان تهمت میزنند و انتخابات را تشریفاتی میدانند، پس آنها هم باید از جایگاه و مسئولیت خود کنار روند. چطور انتخابات برای دیگران تشریفاتی است و برای شما که از این طریق انتخاب شدید، تشریفاتی نبوده است؟

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خاطر نشان کرد: اجازه ندهید که تاریخ منحوس آن زمان ایجاد شود. تریبون داران مردم را برای شرکت در انتخابات دعوت کنند . معیار انتخابات، ایمان داشتن، انقلابی بودن ، شجاعت و با تدبیر در مقابل دشمن ایستادن است. همچنین معیار انتخابات جهادگری و هوشیاری و کار آمد و طرفدار عدالت بودن است. کسی که نتواند خود و اطرافیانش را مدیریت کند، نمی‌تواند کشور را اداره کند و با فساد مبارزه کند. نماینده مجلس باید در مجلس قانون خوب وضع کند و بر عملکرد مجریان قانون نظارت داشته باشد و از حیثیت نظام و انقلاب اسلامی دفاع کند. مردم از مسئولی که اهل اختلاس و خیانت و غارتگری اموال مردم است، متنفر و بیزارند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس ضمن تشکر از فعالیتهای شبانه روزی شورای نگهبان با اشاره به اقدام هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد: دو گروه جهادی متخصص در شهرک عزیزی جهت معاینات پزشکی مستقر شده اند که اقدامی ارزنده در راستای سلامت شهروندان است. میز خدمت محل خدمت رسانی به مردم است و مردم با مراجعه و ارتباط مستقیم با مسئولین میتوانند مشکلات و امور خود را برطرف نمایند.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت