بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

انتقاد امام جمعه قدس از افزایش قیمت نان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلی شهرستان قدس اظهار داشت: امروز ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح با اعتقاد و ایمان راسخ و اقتداد و صلابت حافظ انقلاب اسلامی و ارزش‌ها است.

وی با اشاره به ۲۵ مهر روز جهانی ریشه کنی فقر افزود: دیدگاه متعالی اسلام این است که نباید در بین مسلمانان فقر وجود داشته باشد و قسمت عمده راهکار مبارزه با آن علاوه بر مردم، متوجه مسوولین است و پیشنهاد اول ایجاد اشتغال و حمایت از صاحبان صنایع و تولیدات داخلی است.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: گاهی برخی صاحبان صنایع مدت زمان دریافت مجوز خود را ۲ سال اعلام می‌کنند در صورتی که در برخی کشورها در ۲۴ ساعت مجوز صادر می‌کنند و برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن می‌کنند و کارگروه‌های رفع موانع تولید باید گزارش کاری خود را اعلام کنند.

جوکار گفت: نخبگان جوان کشور به گفته رهبری انقلاب پاره تن کشور هستند اما آیا پاره تن مسوولین نیز هستند و امروز جریانی در پی دلسرد کردن جوانان و فراری دادن آن‌ها هستند و ریشه این‌ها باید خشکانده شود.

وی ادامه داد: مبارزه با فساد و مفسدین باید در دستور کار قرار گیرد، با گران فروشی، کم فروشی، احتکار، تغلب و ویژه خواری‌ مبارزه شود و روند مبارزه با فساد مورد حمایت همگانی قرار گیرد تا با ریشه کنی فساد فقر نیز ریشه کن شود.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: مسوولین باید بر روی توانمندی‌های داخلی تمرکز کنند و تنها نسخه درمان کننده اقتصاد نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی است و نگاه مسوولین به داخل متمرکز شود و مسوولین به جای حرف زدن عمل کنند.

جوکار گفت: فرمایش امام در خصوص شورای نگهبان باید مورد توجه قرار گیرد و کشورهای دیگر نیز شورای نگهبان و نهاد متناظر دارند و بر صلاحیت کاندیداها و سلامت برگزاری انتخابات نظارت می‌کنند و چرا عده‌ای در کشور به جای مسائل اساسی به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازند.

وی تصریح کرد: نانی که ۵۰ درصد قیمت آن افزایش یافته، تورم آن بر تمام کالاها اثر گذار است و در مسئله نان در شهرقدس ۴ مورد وجود دارد که شامل چرایی افزایش قیمت نان، کاهش وزن نان، کاهش کیفیت نان و چرا نایلون به قیمت ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد و باید با این موارد برخورد شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت