بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

انس با کتاب و ارتقای سرانه کتابخوانی برای جلوگیری از انحراف کودک و نوجوان بسیار اثرگذار است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: دشمن روی نسل آینده ساز و تمدن ساز سرمایه گذاری نموده و بدنبال نقشه های شوم خود است.

وی افزود: انس با کتاب و ارتقای سرانه کتابخوانی برای جلوگیری از انحراف کودک، نوجوان و جوان بسیار اثرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه باید از دوبخش زیر ساختی(سخت افزاری) و ترویجی فرهنگی( نرم افزاری) استفاده کرد، گفت: ترویج کتاب های خوب و مطالعه خوب نیاز به آموزش دارد و با برنامه ریزی باید به سمتی برویم که نوجوان و جوان در اوقات فراغت به سراغ کتابخوانی و کتابخانه بروند.

امام جمعه شهرستان قدس خطاب به مدیریت شهری بیان کرد: شهر خوب را شهروند خوب می سازد و برای داشتن شهروند خوب باید در حوزه‌های فرهنگی از جمله ساخت، توسعه، تجهیز و تقویت کتابخانه ها و ارتقای سرانه مطالعه سرمایه گذاری کنید.

در این جلسه مصوب شد در کوی فرزان و شهرک ابریشم کتابخانه ساخته شود. مشکلات سایر کتابخانه ها نیز مورد بررسی قرار گرفت و جهت رفع آن تصمیماتی اتخاذ گردید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت