بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

انقلاب اسلامی پرچم دار واقعی وحدت در دنیاست/ مسئولانی که در میدان خدمت رسانی نیستند، باید بروند

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته (۱۷ آبان ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به راهبرد بسیار مهم وحدت در نگاه اسلام و پیامبر اسلام و ائمه هدی علیه السلام در ارتباط با راستگویی، امانتداری و حُسن خلق پیامبر و دستور به وحدت با سایر مذاهب اسلامی اظهار داشت: پیامبر اسلام برای همه بشر محور رحمت هستند و دستور و راهبرد دین ما بر وحدت استوار است.
وی افزود: در سوره‌های فتح، توبه و صف آیات مشابهی به غالب بودن دین اسلام در دنیا اشاره شده است و مفسران اهل سنت بر ظهور امام زمان عج الله اشاره دارند که در آن روز اراده خدا تحقق پیدا میکند و تنها دین اسلام در جهان حاکم است. بنابراین محور وحدتی که خداوند اراده میفرمایند وجود مبارک امام زمان عج الله است بنابراین اعتقاد به مهدویت هم یک اعتقاد جهانی و همگانی است و اختصاص به شیعه و سنی ندارد و به همه امت ها وعده آمدن منجی عالم بشریت داده شده است و این ظهور با خدا محوری و اصلاح جامعه میسر میشود. برای آمادگی ظهور ابتدا باید خودسازی کرد و هرکس به حال و روز خود برسد و به دنبال آن جامعه اسلامی و جهانی آماده می‌شود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: در تقوای الهی باید از قرآن و رهبری جامعه تبعیت کرد و امروز جامعه به وحدت سیاسی، اجتماعی و دینی و وحدت امت اسلامی در حد کلان نیاز دارد. امروز وحدت مسلمین در مبارزه با استکبار بهترین درس از سیره پیامبر اسلام است. امروز انقلاب اسلامی پرچم دار واقعی وحدت در منطقه و دنیا است. پیام انقلاب اسلامی برای همه مسلمانان پیام صلح و امنیت و اخوت است. مسلمانان نباید زیر بار سلطه روند و باید در جهت جهانی شدن دین با وحدت حرکت کنند.

وی ادامه داد: در کشور مردم قائل به وحدت هستند و راهپیمایی ۱۳ آبان تجلی وحدت مردم بود و مردم با حضور باشکوه خود دشمن ستیزی را برای دشمن تمام کردند و و در دفاع از رهبری و ایستادگی پای اصول و ارزش های انقلاب سنگ تمام گذاشتند و مسئولان باید شکرانه آن را پرداخت کنند. شکرانه حضور مردم، خدمت صادقانه و بی منت به مردم است و باید به فکر رفاه و معیشت مردم باشند. جلسات بسیاری در زمینه ساماندهی امور جوانان برگزار میشود اما خروجی جلسات مهم است. ادارات خدمات رسان مانند آب و فاضلاب باید پاسخگوی مردم باشند و حدود ۱۰ سال است که مردم هزینه اشتراک فاضلاب را پرداخت کرده اند ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
امام جمعه شهرستان قدس خطاب به مسئولین شهرستان قدس گفت: هر مسئولی که نمی تواند کار خود را به درستی انجام بدهد با یک عذرخواهی کنار برود و فرصت خدمت رسانی را به فرد دیگر دهد. پیش از بارندگی ها هشدارهایی به مسئولین داده شد اما هنوز شهروندان از ورود آب به منازل و شرکتهای تولیدی از عدم رسیدگی مسئولین و خسارتهای وارد شده شکایت دارند و مسئولین مربوطه باید غرامت این خسارت ها را پرداخت کنند.
وی با تاکید بر مدیریت جهاد در خدمت رسانی به مردم گفت: باید با رویکرد انقلابی و مدیریت جهادی به مردم خدمت کرد. مسئولی که در شهر ساکن نیست نمی تواند درد مردم را بفهمد و موقع مشکلات کنار مردم باشد. مسئول باید کنار مردم زندگی کند تا درد زندگی مردم را لمس کند. مردم شهرقدس مشکل بهداشت و درمان دارند و وعده ای که برای افتتاح نیمه اول سال برای افتتاح بیمارستان دادند، محقق نشده است. همچنین برای پل ورودی شهر هم مسئولین و هم پیمانکار قول افتتاح پروژه ماه های گذشته را داد ولی با اینکه پل اماده است افتتاح نمی شود. مسئولین نباید منتظر مناسبت هایی مانند دهه فجر برای افتتاح پروژه ها باشند، مسئولین بدانند هر روزی که به مردم خدمت کنند آن روز، روز فجر است. مسئولین با عزم جدی کار کنند و کسانی که حال کار کردن ندارند جایشان را به دیگران بدهند.

وی در راستای خروج امریکای جنایتکار از برجام و عمل نکردن اروپایی ها به تعهدات شان بیان داشت: سیاست نظام اسلامی و گام های متعددی که برای کاهش تعهدات برجامی برداشتند شامل سه گام اساسی بود و گام چهارم با دستور رئیس جمهور و رئیس شورای امنیت ملی عملی شد و از رهبر انقلاب به واسطه منطق مقاومت انقلابی و از رئیس جمهور و همکارنشان به واسطه فرمان پذیری از اجرایی کردن منویات رهبری تشکر میکنیم. سایت هسته ای فردو که تا چند وقت پیش تعطیل بود با لطف خدا ۱۰ سال زودتر فعال شد و این ثابت کرد که کشورهای غربی تعهدی برای تعهدات خود ندارند. مذاکره با دشمن تنفس مصنوعی دادن به امریکای رو به افول است. امریکا رو به اضمحلال است و برای احیای خود به این مذاکرات نیاز دارد. دشمن در این عرصه از جبهه مقاومت شکست خورده است و شکست حقیقی آنها به زودی محقق خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ضمن اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی و سالروز در گذشت علامه طباطبایی مفسر کتاب تفسیر المیزان افزود: تلاش ها و حرکت های فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس قابل قدردانی است و سرانه کتابخوانی در شهرستان قدس نسبت به سایر شهرستان های استان بالاست اما این میزان بازهم رضایت بخش نیست و لازم است در راستای افزایش فرهنگ کتابخونی اقداماتی صورت گیرد که می توان به کتابخانه سیار و تجهیز مساجد به کتابخانه ها و راه اندازی کتابخانه های باز در ادارات اشاره کرد.
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به زلزله های اخیر در آذربایجان غربی و شرقی تصریح کرد: زلزله های پیش آمده تعدادی کشته و مصدوم به دنبال داشته و با دستور مسئولین، خدمات رسانی های صورت گرفته است که امید است با رسیدگی ها مشکلات کمتری برای مردم داشته باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت