بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ایران، پرشتاب ترین رشد علمی دنیا را دارد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه دخترانه سما، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والا مقام و ۳۶ هزار شهید انقلاب اسلامی ایران و شهید محمد خانی، شهید عالمی و شهید سید حیدر نبوی از جمله شهدای انقلاب شهرستان قدس در سال ۱۳۵۷، اظهار داشت: روزهای پیروزی انقلاب مقارن با شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) شده که فجر فاطمی نام گرفته است.
وی ادامه داد: در طول ۴۰سال از انقلاب اسلامی ایران، دشمنان ما با جنگ ها و تهدیدها، ترورها و تحریم هایی را برای ما ایجاد کرده اند. اما انقلاب اسلامی با ایمان به خدا و تکیه به مبانی و تعالیم اسلام با پشتوانه الهی، در همه زمینه ها دشمنان خود را شکست داد.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار افزود: دفاع مقدس ما مزین به نام حضرت زهرا(س) بود و امروزه هم اگر موفقیت های پی در پی کسب می کنیم، از عنایات و برکات حضرت صدیقه طاهره(س) می باشد.
امام جمعه مقایسه کوتاهی در ارتباط با دستاوردهای ۴۰ سال انقلاب اسلامی و ۴۰ سال پیش از آن داشت و افزود: آمارهای پیشرفت ما بر اساس آنچه که در آمارهای جهانی و نشریه های بین المللی و انگلیسی و آمریکایی گفته می شود است. بر اساس اظهارات غربی ها ما در زمینه بی سوادی، پیش از سال ۵۷ اکثریت مردم بی سواد بودند، اما امروزه رتبه علمی ۱۵ در جهان و رتبه اول در سطح منطقه را به خود اختصاص داده ایم.
وی بیان داشت: دانش آموزانی که قبل از انقلاب تحقیر می شدند، امروز تبدیل به دانش آموزانی شده اند که حائز رتبه هایی در المپیاد جهانی هستند. در زمینه مدرسه سازی کشور ما با جمعیت ۸۰ میلیونی به طور میانگین در روز ۳۷ کلاس درس و در طول این ۴۰ سال ۴۹۰۰ کلاس درس ساخته شده را داشته ایم که نسبت به ۴۰ سال قبل با جمعیت ۳۵ میلیونی رشد بسیار چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: امروزه رشد هنرستان های ما از ۲۳ درصد به ۴۰ درصد رسیده و این در حالی است که ما قبل انقلاب حتی یک رتبه المپیادی نداشتیم. اما امروزه مرتب جوانان ما رتبه های علمی و المپیادی را کسب می کنند به طوری که کشور ما با رشد ۱۱ برابری پرشتاب ترین رشد علمی در دنیا را به خود اختصاص داده است و این رشد چشمگیر علمی را خود ما هم انتظار نداشتیم و غربی ها به آن اشاره می کنند.
امام جمعه بیان داشت: در سایه انقلاب اسلامی، نرخ پوشش تحصیلی آموزش عالی ۲۴ برابر شده است و کل دانشجویان در سال ۵۷، ۱۷۵۶۷ هزار نفر بود که امروزه به ۴۸۰۰ هزار دانشجوی در حال تحصیل داریم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، تصریح کرد: همه این دستاوردها و پیشرفت ها در سایه انقلاب اسلامی ایران که پشتوانه الهی و تکیه به مبانی دینی داشته به وجود آمده است و باید این حرکت شتاب علمی را روز به روز با همت شما جوانان که آینده سازان این کشور هستید تندتر کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت