بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ایران با مقاومت مقابل مستکبرین عالم به پیروزی رسید/ خون به ناحق ریخته شده پاکبان جوان شهرقدسی پایمال نخواهد شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۱۸ مرداد ۹۸) همزمان با سالروز شهادت امام محمد باقر علیه السلام ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی در ارتباط با عوامل ایجاد برکت در زندگی، اظهار داشت: امید داشتن به پروردگار و مبارزه با یأس و ناامیدی است و یکی از کلیدهای ثروت و خوشبختی امید به خداست. رحمت الهی برای همه بندگان گسترده شده و همه مشکلات به دست توانایی خدای متعال حل شدنی است.
وی با اشاره به روز عرفه افزود: روزعرفه روز دعا و درخواست از خداوند است. خداوند به انسان ها بسیار نزدیک است و منتظر درخواست بندگان است تا پاسخگوی نیاز آنها باشد. روز عرفه و دعای پرمحتوای سیدالشهدا علیه السلام فرصتی برای آشنا شدن ظرفیت های انسان از توحید، خداشناسی، عالم هستی، کرنش و تواضع به درگاه پروردگار است و انسان تقاضای برکت و روزی حلال و عافیت و ایمنی از هرنوع خوف و ناامنی دارد.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس ادامه داد: تعظیم شعائر الهی راهی برای تقویت تقوا در وجود انسان است. قرآن کریم مقام و جای پای حضرت ابراهیم علیه السلام که محل اقامه نماز است را شعائر الهی معرفی می کند و نشان از ارزش گذاری به شعائر الهی و ارزش های دینی است. توجه و بزرگ شمردن شعائر الهی نشان دهنده تقوا است و بی توجهی و هتاکی کردن نسبت به شعائر الهی، آیات و مناسبت های منسوب به معصومین نشان دهنده بی تقوایی است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار بیان داشت: بی حرمتی به امام معصوم در شب شهادت و برگزاری مراسم عروسی و کشاندن آن در خیابان نشان دهنده بی توجهی مسئولین تالارها، مسئولان و مردم است و باید تذکرات لازم در این مسئله داده شود. انتظار داریم که تالارها به فرهنگ سازی ازواج سالم و آسان جوانان کمک کنند و از برگزاری مراسم مختلط جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: مکتب، نهضت و انقلاب ما مکتب حسینی است و سیدالشهدا ایستادگی کرد و تسلیم نشد و در حالت تهدید و تحریم دست از عقیده خود برنداشت. راه روشنی که امام حسین علیه السلام باز کردند موجب کسب پبروزی‌های امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده‌ است. امروز دنیا میبیند که چگونه ایران با مقاومت در مقابل مستکبرین عالم به پیروزی رسید و کسانی که باد در دماغ انداخته بودند و با کبکبه و دبدبه در منطقه می خواستند گردن کلفتی بکنند، گردنشان خرد شد. امروز صحنه زندگی ما در سایه انقلاب اسلامی صحنه مقاومت در مقابل باطل و مستکبرین است و ما همچون سیدالشهدا علیه السلام که پیروز و ماندگار شد، ایستادگی می کنیم. ما باید امام زمان را یاری کنیم و نماینده ایشان که ولی فقیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند را تبعیت کنیم چرا که تاریخ تکرار شدنی است.
وی با اشاره به دهه امامت و ولایت افزود: عید غدیر خم به فرموده رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، افضل اعیاد است و همانطور که برای عیدفطر، نوروز و قربان جشن میگیریم، عید فطر نیز زیر بنای تمام اعیاد است و همه اعیاد در سایه غدیر تجلی و هویت پیدا می کند و امسال عیدغدیر متفاوت تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد و هر شیعه و کسبه و اداره برسر در مغازه و خانه‌اش پرچم سبز نصب کند و با انجام صله رحم و عیدی دادن، عید سیعد غدیر را بزرگ بشماریم.
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به مرگ پاکبان حین انجام وظیفه و فرار راننده گفت: پاکبان جوان ۳۰ ساله زمان انجام وظیفه که به صورت شبانه روزی زحمت می کشد، براثر بی انصافی راننده جان خود را از دست داد. این مسئله نشان از افول اخلاقی در جامعه است و باید به اخلاق و وجدان توجه جدی داشت. خون به ناحق ریخته شده این جوان پایمال نمی شود و قاتل او پیدا خواهد شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت