بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

ایفای نقش تمامی دستگاه ها، در پازل مدیریتی نماز جمعه

امام جمعه شهرستان قدس: ایفای نقش تمامی دستگاه ها، در پازل مدیریتی نماز جمعه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،عصر امروز، اولین جلسه قرارگاه فرهنگی نماز جمعه شهرستان قدس در سال جدید با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن تسلیت بزرگ حامی اسلام و قرآن اظهار داشت: او مادر ۱۲ امام است زیرا امیرالمومنین علیه السلام نیز قسمتی از زندگی خود را در دامان ایشان رشد کرده است.

وی افزود: باید در سال جدید با رویکرد تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سایه نماز جمعه تلاش کنیم. در این اقدام باید از همه اقشار و گرایش های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … استفاده کنیم تا در هر قشری دارای رابط و نماینده باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن تأکید بر ایفای نقش تمامی دستگاه ها در برپایی نمازجمعه خاطرنشان کرد: در پازل مدیریتی نماز جمعه، نقش همه دستگاه‌ها و همچنین تمام گروه های موجود جهادی فرهنگی و … باید مشخص شود.

وی در ادامه چندین مسئله را یادآوری کرد که باید ذیل رویکرد اصلی قرارگاه در سال جدید، به آنان نیز پرداخته شود. عناوین بدین شرح است:

▫️ توجه به قرآن و ترویج آن در سطح جامعه

▫️ توجه به نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه

▫️ امامت، ولایت و مهدویت

▫️ ایثار و شهادت

▫️ فرزندآوری، فرزندپروری و سبک زندگی اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در پایان ضمن دستور برای تشکیل کارگروه تخصصی ویژه لیالی قدر ذیل معاونت فرهنگی، تصریح کرد: فعالیت های نماز جمعه باید قرینه‌سازی شوند؛ در تمامی فعالیت ها باید خواهران مکرمه نیز لحاظ شوند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت