بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

باید تلاش کنیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر به گفتمان عمومی در سطح جامعه تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر، به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، و با حضور سرگرد حفیظی فرمانده سپاه و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان و دیگر اعضای محترم شورا، برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن اظهار امیدواری از این مسئله که خود مردم ، مطالبه گر و به دنبال این امر هستند، گفت: لازم است شورای امر به معروف و نهی از منکر محلات ، ادارات و بانک ها، مدارس و دانشگاه‌ها ، اصناف و کارخانجات تشکیل و نسبت به تشکیل ، سازماندهی و آموزش گروه های جهادی اقدام گردد تا این فریضه مهم به گفتمان عمومی در جامعه تبدیل گردد.

وی افزود: کار فرهنگی و اقدامات قانونی و اجرایی باید در کنار هم و توأمان با هم انجام شود و هیچ یک به تنهایی، کار را نمی‌تواند جلو ببرد.

پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه ، مقرر شد:
۱- راه های ارتباطی مردم با دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اطلاع رسانی شود
۲- شورای امر به معروف و نهی از منکر محلات ، ادارات و بانک ها،مدا س و دانشگاه ها، اصناف و کارخانجات تشکیل شود
۳- معروف های کم رنگ شده و منکرات رواج یافته توسط کارگروه پژوهشی احصاء و اولویت بندی شود
۴- از ظرفیت گروه های مطالبه گری شهرستان در جهت ترویج و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر استفاده شود
۵-جهت رسیدگی به مشکلات مربوط به اصناف و بازار در این خصوص ، بسته کامل وضعیت موجود و مطلوب همراه با راهکارهای لازم توسط اتاق اصناف تهیه و جهت رسیدگی در جلسه آینده به دبیرخانه تحویل گردد
۶- موضوعاتی مانند سلامت دستگاه های اداری، رسیدگی به وضعیت اماکن ورزشی، تفریحی و آموزشی در دستور کار جلسات آینده قرار گیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت