بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

با ایجاد صف های طولانی خرید کالا از گرانی استقبال نکنید/ راه حل مشکل کشور ایستادگی و مقاومت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه،حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۲۷ اردیبهشت) ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه، توفیق بندگی و اخلاص در عمل در ادامه شرح دعای مکارم اخلاق دعای ۲۰ صحیفه سجادیه اظهار داشت: امام سجاد (ع) از خداوند می خواهد “که خدایا مرا بی نیاز و غنی کن و از رزق خود مرا افزون فرما و نیاز مرا در دست و مال دیگران قرار نده ” که در این دعا ایشان تمکن مالی را می خواهد تا به خانواده، زیر دستان و یتیمان نیازمند رسیدگی کند و نیاز آنها را تامین کند.

وی افزود: همانطور که امام سجاد (ع ) درخواست رسیدگی به امور دیگران و خانواده را دارد، اسلام نیز تاکید کرده است آنچه که از دست انسان بر می آید در چارچوب اسلام نیاز خانواده را برای برخورداری از رفاه نسبی تامین کند و کسی که خدا به او نعمت می دهد بر او واجب است تا آن نعمت را توسعه دهد.
امام جمعه گفت: به معیشت خانواده توجه کنیم و از خداوند بخواهیم ما را غنی کند و نیازمان را به در خانه او ببریم و نگاهمان را از جیب و دارایی مردم برداریم.
وی با اشاره به آغاز میلاد امام حسن مجتبی (ع) بیان کرد: امام حسن (ع) در میان اهل بیت به کریم، سفره داری و سخاوتنمندی مشهور است، و در پاسخ سوال اصحاب  از ایشان که چرا هر کس مراجعه می کند حاجت او را می دهید فرمود: من خودم سائل در خانه خدا هستم و مرتب از درگاه خدا طلب حاجت و امید به حل مشکل دارم ‌و مرتب به در خانه خدا می روم و خدا مرا ترد نمی کند و دوست دارم سائلی که به من مراجعه می کند او نیز حاجت خود را بگیرد. پاسخ گویی به مشکلات مردم از سوی مسئولین سیره اهل بیت(ع) است.
وی ادامه داد: ترویج سفره افطاری ساده در مساجد و حسینیه ها، صلواتی کردن نان در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)، و اکرام ایتام و کمک به نیازمندان را در این ماه فراموش نکنیم.
خطیب نماز جمعه با اشاره به ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی گفت: از همه روابط عمومی ها که در ایجاد رابطه دو سویه بین مردم و مسئولین تلاش می کنند تشکر و قدردانی داریم .
حجت الاسلام والمسلمین جوکار بیان کرد: اول خرداد روز به ورزی در مصرف است و برای بهینه سازی در مصرف باید دو کار اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف را انجام دهیم. در زمینه اسراف خداوند ۳۲ بار در قرآن به پیامدهای آن سخن به میان آورده و تعابیر تندی به کار برده است، زیرا اسراف خیر و برکت را از زندگی انسان می برد و ما باید الگوی مصرف را از خودمان شروع کنیم.
خطیب نماز جمعه ادامه داد: رهبری سال ۸۸ را به نام سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری کردند اما حقیقتا در جهت اصلاح الگوی مصرف برنامه و طرحی از سوی دستگاه‌های متولی ارایه نشد و مردم در این اوضاع اقتصادی خود باید اصلاح الگوی مصرف را در زندگی خود رعایت کنند و برنامه ریزی برای صحیح مصرف کردن داشته باشند.
حجت السلام و المسلمین جوکار گفت: بعضی ها با یک شایعه ای که توسط دشمن راه اندازی می شود اقدام به خرید کالاهای بیشتر از نیاز خود می‌کنند و در هیچ جای دنیا به اندازه کشور ما از گرانی استقبال نمی شود. در کشورهای دیگر مردم با نخریدن قیمت ها را کنترل می کنند، اما ما منتظر شایعه هستیم تا انبار خانه ها را پر از کالا کنیم. ایجاد گرانی را با صف‌های طولانی و هجوم بردن به خرید کالا انجام می دهیم. ما باید نشان دهیم که موافق گرانی نیستیم و مسئولین باید مهار گرانی و مدیریت خود را بیشتر کنند.

حجت السلام و المسلمین جوکار با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری (مدظله) در دیدار با کارگزاران و مسیولین نظام افزود: در آن دیدار رهبری فرمودند:” مقاومت گزینه قطعی ملت ایران در مواجه با دشمن است و دشمن را وادار به عقب نشینی خواهد شد. جتگ نخواهد شد اما در رابطه با مقاومت و عقب نشینی دشمنی که عربده کشی می کرد الان سر در گم است و بعضی ها در کشور دائما دم از مذاکره با دشمن می زدند و مذاکره سم است و مذاکره با دولت فعلی سم مضاعف است و هیچ ایرانی غیرت مند و با شعوری درباره نکات قوت خود و توان موشکی خود معامله نمی کند و هیچ یک از عقلای ما هم دنبال مذاکره نیست.
وی با اشاره به اینکه چرا عده ای در کشور به دنبال مذاکره و سعی در ایجاد سایه جنگ خیالی با مردم هستند گفت: عده ای با یک آدرس غلط به نام مذاکره با دشمن و سازش تلاش دارند نشانی غلط بدهند. اینها مسببین اصلی نابسامانی و آشفتگی اقتصادی کشور هستند. مردم را نگران و درگیر پول و ارز و ناو آمریکا می کنند و با ایجاد انحراف در افکار عمومی سعی دارند مردم از قیمتهای داخلی  از انها نپرسند و مردم را می خواهند نگران امنیت کنند. اینها همان کسانی هستند که طرفدار برجام بودند و حال که کشتی برجام به گل نشسته است حاضر به پیاده شدن از آن نیستند.جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نخواهیم کرد. اما یک عده ترامپیست در کشور تفکرشان این است که باید با ترامپ کنار آمد و این نشان دهنده تفکر غربگرایی و مادی نگری آنهاست و دارا ی اشتباه محاسباتی بزرگ هستند و فکر می کنند او قدرت بزرگ است و باید از او ترسید، یا اینها ترسو هستند و این وضع راه حل مشکل کشور نیست”.
امام جمعه تاکید کرد: راه حل مشکل کشور مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن است و رییس جمهور آمریکا شماره تلفن داده است و مایل به تماس مسئولین جمهوری اسلامی است اما ترامپ این را بداند که هم مسئولین و مردم می گویند این آرزو به دل او خواهد ماند و این آرزو را به گور خواهد برد.
حجت السلام و المسلمین جوکار تصریخ کرد: در تایید راه ایستادگی و مقاومت عملکرد حرکت انصارالله یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را مورد هدف قرار داده، این یک امداد غیبی که شناورهای نفتی مورد هدف قرار گرفتن است به تعبیر تحلیل گران یک عرصه سیاسی انصار الله یمن است و هنوز اقدام واقعی صورت نگرفته است و انها یکی از سربازان جمهوری اسلامی ایران در منطقه هستند. امروز اگر آمریکا و امارات و عربستان سعودی جبهه متحد تشکیل دهند و دردسر ایجاد کنند و حرف گنده تر از دهان بزنند قطعا جمهوری اسلامی خلیج فارس را برای آنها جهنم کرده و نابودی آنها قطعی خواهد بود و با وجود امنیت و اقتدار در کشور ما هیچکس از وجود بزرگترین ناو آمریکا احساس ترس نمی کند و مسولین به عربده کشی آمریکا توجه نکنند و به حل مشکلات داخلی توجه کنند و در همه امور از رهنمودهای مقام معظم رهبری تبعیت کنند و مردم را در مقابل دشمن تقویت کنند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت