بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

با تبیین احکام کسب و کار، برکت را به جامعه بازگردانید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس به مناسبت روز اصناف، با حضور در اتاق اصناف با جمعی از صاحبان مشاغل و اصناف گفتگو کرد و پای درد دل آنها نشست .

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار اظهار داشت: با عمل به نکات تربیتی و دینی که در خصوص داد و ستد و عوامل ایجاد برکت است، می‌توانیم فضای اجتماعی جامعه را متحول کنیم.

وی افزود: مسئولان باید از شما که مجاهدان جبهه اقتصادی هستید، حمایت کنند. شیوع ویروس منحوس کرونا باعث شد بسیاری از نامداران حوزه مشاغل و اصناف که پیشگام در امر کمک به نیازمندان بودند، خودشان محتاج شوند؛ بنابراین نگاه مسئولین باید به شما نگاه حمایتی باشد.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: در اوضاعی که جنگ داخل و خارج، همه بر سر اقتصاد است، بارها به مسئولین شهرستانی، استانی و یا حتی کشوری، توصیه به حمایت از اصناف کرده‌ایم. در سفر رئیس جمهور محترم و همچنین سفر وزیر محترم اقتصاد به شهرستان قدس، یکی از مطالبات اساسی بنده و دیگر خدمتگزاران شما در ادارات، همین بوده و هست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ضمن اظهار انتظار از اصناف گفت: همانطوری که از مسئولین انتظار می‌رود شما را حمایت کنند؛ از شما نیز انتظار داریم که با مردم، با انصاف برخورد کنید. شما دارای سابقه درخشانی در جای جای تاریخ غرورآفرین ایران اسلامی دارید و امروز نیز مطلوب است که خانواده ها را با انصاف خود حمایت کنید.

وی در خصوص جراحی بزرگ اقتصادی که توسط دولت مومن انقلابی در حال اجراست اذعان داشت: هیچ یک از کارشناسان راه دیگری را برای بهبود اوضاع نابسامان اقتصادی کشور پیشنهاد نکردند؛ قطعا این جراحی بزرگ اقتصادی و طرح آزادسازی یارانه‌ها، مانند دیگر جراحی های پزشکی، دارای درد و رنج و مشقت است.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: یکی از بایسته های کسب و کار، دانستن احکام آن است که امیرالمومنین علی علیه‌السلام نیز در این خصوص می‌فرمایند: اول احکام را یاد بگیرید و بعد به سراغ کسب بروید. پول امروزی پشتوانه خود را از دست داده است و به نظر من به دلیل عدم وجود برکت در کسب و کار هاست. با رعایت احکام شرعی که در این خصوص وجود دارد و تبیین آن در بین دیگر کسب و کار ها توسط شما، این برکت را به جامعه بازگردانید.

وی در پایان تصریح کرد: در دستورات انسانی و اسلامی، باید حامی یکدیگر باشیم و هوای هم را داشته باشیم. بنابراین همانطور که انتطار دارید صاحبان ملک در بحث اجاره بها، با شما مدارا کنند، شما نیز باید با مردم با انصاف برخورد کنید؛ چرا که شما فقط یک کالا را به دست مردم می‌دهید و خود محتاج ده‌ها کالای دیگر هستید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت