بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

با تفکر بسیجی بر فتنه‌ها غلبه میکنیم/ انتقاد از دولت برای نحوه اعلام گرانی چند برابری بنزین

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۱ آذر ۹۸) ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی با اشاره به دعای ۴۹ صحیفه سجادیه  اظهار داشت: این در چهار محور اصلی شامل زمینه های بروز فتنه،  ظهور فتنه، شگردهای فتنه و فتنه‌گران و روش‌های مقابله با فتنه گران دسته بندی میشود.

وی افزود: کسی که در مقابل سخن حق و نظام اسلامی ناشکری کند، زمینه ساز بروز فتنه است. زمانه‌ای که آمیختگی حق و باطل باشد و فضا غبار آلود و راه مستقیم گم شود فتنه ظهور میکند. یکی از حرکت های دشمن در ایجاد آشوب و ناامنی استفاده از سلاح و فریبکاری است. دشمن با کمین کردن و منافقانه و چاپلوسی کردن از پشت خنجر میزند و نمی‌تواند جایگاه عزت و اقتدار نظام اسلامی را ببیند. اولین روش در روشهای مقابله با فتنه بصیرت برخواسته از بینش و تقوای الهی است. بعضی ها شهادت را مقصد اصلی نمیدانند و توکل بر خدا ندارند. راه دیگر، فرصت سازی از تهدیدها است و با اتحاد مسلمین انسجام فتنه‌گران از بین میرود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: در منطق دو امام انقلاب شاخصه‌هایی برای بسیج تعریف شده است که میتوان به اخلاص در عمل، خدامحوری، حضور در تمام میدانهای سخت، حفظ اندیشه ارزشی شهادت طلبی، حضور با اراده و همت بلند و پیش‌رو بودن در میدان های سخت اشاره کرد که در بسیج و بسیجیان به روشنی دیده میشود.  بسیج و بسیجیان اولین گروه آماده به خدمت در کشور هستند. در جریان اخیر تمام نیروهای انتظامی و امنیتی با تفکر بسیجی با اقتدار ایستادند.

وی در ارتباط با نارامی های ایجاد شده بیان داشت: دشمنان برنامه ریزی طولانی مدت داشتند و اعتراف کردند که با تشکیل اتاق فکر باز هم شکست خوردند. مسئولین داخلی با بی تدبیری و عدم شفافیت قیمت سوخت را افزایش دادند و اطلاع رسانی درستی در این زمینه انجام ندادند. مجلس و دولت در این قضایا مقصر است و زمان و شیوه اجرای طرح مناسب نبود. مردم وقتی دیدند زندگی شان کشش ندارد و قیمت بنزین ۳۰۰۰ تومانی بسیار مشکل است معترض  بودند. اما دشمن موج سواری بر مطالبات و اعتراضات مردم داشت و حق و باطل با هم مخلوط شد و اغتشاشگران وارد شدند و ادارات دولتی، فروشگاه ها، پمپ بنزین‌ها، مصلی نماز جمعه و حتی قرآن را به آتش کشیدند. اشرار آموزش دیده اول غارت کردن و سپس اماکن دولتی و خصوصی را سوزاندند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادانه داد: اما مهار این آشوب ها توسط نیروهای امنیتی و نظامی با اقتدار بود و مجاز نبودند که در شب و روز اول صدای مردم را سرکوب کنند. وقتی ضد انقلاب‌ها و آشوبگران آمدند نیروهای انقلابی وارد عمل شدند. مقام معظم رهبری محور اصلی را قانون قراردادند و قانونگذاران و مجلسیان و دولتیان باید پشت قانون باشند و از ولایت حمایت کنند. سخنرانی مقام معظم رهبری این فتنه را مهار کرد. مردم آگاه هستند و امنیت را نسبت به گرانی ترجیح میدهند.

وی افزود: کوچکترین مسئله نا امنی در شهر وجود ندارد و اگر مردم اخباری و اطلاعاتی از از اغتشاشگران دارند به نیرو های امنیتی تحویل دهند. صف مردم از اغتشاشگران جداست و از مسئولین میخوایم با آشوبگران و غارتگران اسرائیلی و سعودی برخورد قاطع داشته باشند. مردم ۴۰ سال است پای انقلاب و نظام ایستاده اند و با حفظ مطالبات خود محکومیت اغتشاشگران و توهین به کتاب خدا را محکوم خواهند کرد و به گوش مسئولین بی تدبیر میرساندد که مردم خودجوش آتش فتنه را خاموش کردند .

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی میخواهیم به توصیه های مقام معظم رهبری عمل کنند. توصیه های رهبری راهگشای مشکلات کشور است‌ . مسئولین باید ولایی باشند و اگر میخواهند برکت به کشور برگردد باید اعتقادات خود را محکم کنند و به مقدسات تعرض نکنند. این اتفاقات به دلیل بی تدبیری و بی اعتقادی مسئولین کشور است. مردم در انتخاب مسئولین باید دقت کنند. افزایش قیمت ها باز هم نمکی بر زخم مردم است و باید مسئولین به صورت منطقی با افزایش قیمت ها مقابله کنند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت