بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

با تکریم معلم، شاخص های فرهنگی اجتماعی ارتقا پیدا می‌کند

امام جمعه شهرستان قدس گفت: خود معلم است که باید تکریم از این مقام را به دانش‌آموزان یاد بدهد؛ نه به این معنا که از او تجلیل کند، بلکه کاری کند که دانش‌آموز به ارزش علم و عالم پی ببرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،پیش از ظهر امروز جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، به ریاست فرماندار و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر و همچنین رئیس شورای اسلامی شهرستان و دیگر اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان قدس در این اداره برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اولین دستور کار جلسه که تجلیل از مقام معلم بود، اظهار داشت: سرچشمه علم، خداوند متعال است؛ و کار معلم مستقیما با علم است. به همین دلیل مقام معلم، مقام خلیفه الله‌ی در زمین است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در این وادی، پس‌انداز در حوزه تعلیم و تربیت است. از این طریق، شاخص های فرهنگی اجتماعی نیز ارتقا می‌یابد. گرامیداشت مقام معلم باید به یک گفتمان عمومی و فرهنگ غالب جامعه تبدیل شود.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: خود معلم است که باید تکریم از این مقام را به دانش‌آموزان یاد بدهد؛ نه به این معنا که از او تجلیل کند، بلکه کاری کند که دانش‌آموز به ارزش علم و عالم پی ببرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش، آنگونه که شایسته بوده و هست از این مقام شامخ تجلیل نکردند؛ این بزرگواران ۲ سالِ سخت کرونایی را با امکانات و تجهیزات شخصی و دیگر حواشی موجود گذرانده‌اند. امسال کار این عزیزان دو چندان شده و شروع بازگشایی مدارس و فعالیت حضوری با ماه مبارک رمضان همراه بوده است.

وی اذعان کرد: اگر معلم نبود، هیچ یک از ما هیچ مسئولیتی نداشت از شخص امام جمعه گرفته تا خود معلمین حاضر در جلسه؛ بنابراین ما اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای این روز و هفته تدارکات ویژه‌ای را فراهم کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با اشاره به مسئله نماز در مدارس گفت: اگر خودمان ارزیابی کنیم، عملکردمان مطلوب نیست. باید از این تقارن بازگشایی مدارس با بهار قرآن، برای ارتقای فعالیت های دینی، مذهبی، فرهنگی و قرآنی استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار افزود: استفاده از ظرفیت مجمع خیرین مدرسه‌ساز و خیرین شهرستانی، نباید فقط برای ساخت مدرسه استفاده شود؛ بلکه باید در کنار ساخت و ساز برای مسائلی چون ترمیم و یا ساخت نمازخانه در مدارسی که از این مقوله برخوردار نیستند، استفاده شود.

وی ادامه داد: دارالقرآن یکی از زیرساخت های مهم آموزش و پرورش است. باید توسط مجموعه شورا و شهرداری زمینی فراهم شود تا این مهم، هرچه زودتر ساخته و به بهره‌برداری برسد.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن تأکید بر ایجاد مدرسه معارف و علوم انسانی برای سال تحصیلی آینده، تصریح کرد: پول اجباری گرفتن از اولیا در مقوله آموزش، مخالف سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید با متخلفان این امر برخورد شود.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت