بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزاری جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس: حجاب معلول است؛ اصل و اساس نماز است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و با حضور سرگرد حفیظی فرمانده سپاه، معاون سیاسی فرماندار و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه اظهار داشت: باید به انجام کار جهادی عادت کنیم، نه کار اداری. کار اداری برابر با عکس است و محدود است؛ کار جهادی به معنای فی سبیل الله و خستگی ناپذیری است. در انجام فعالیت هایی چون امر به معروف و نهی از منکر باید این چنین باشیم.

وی افزود: فعالین این حوزه در مساجد، ادارات و دیگر مجموعه‌ها و اجتماعات باید شناسایی شوند تا بتوانیم با تناسب هر مجموعه، شورای امر به معروف و نهی از منکر آن را تشکیل دهیم. باید یک حرکت همگانی و منسجم صورت گیرد تا در این عرصه نیز شاهد پیشرفت های چشمگیر باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: عرصه امر به معروف، بسیار وسیع است و فقط و فقط محدود به حجاب نیست. ازدیاد هنجارشکنی های اجتماعی مانند بی‌حجابی و امثالهم در جامعه، به دلیل فراموشی نماز است. حجاب از معلول هاست؛ اصل و اساس نماز است. «أَضَاعُوا الصَّلَاهَ وَاتَّبَعُوا الشَّهَوَاتِ» “مریم ۵۹”

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: باید تبلیغات محیطی را به سمت تبلیغات پایدار و مانگار حرکت دهیم. چاپ و نصب بنر، یکی از منکراتی است که هزینه بیت‌المال را به هدر می‌دهد. باید با تبلیغات ماندگار، فضای جامعه را عوض کنیم. فضای مجازی ظرفیتی است که هزینه کم و بازدهی بسیار دارد.

وی در ادامه از تشکیل هیئت اندیشه ورز ذیل شورای امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: باید از نخبگان اقشار مختلف جامعه، هیئت اندیشه ورز تشکیل دهیم تا پشتوانه این ستاد باشد. از مهمترین ماموریت هایی که این هیئت اندیشه ورز پس از تشکیل باید انجام دهد، احصای معروفات کم رنگ شده و منکرات پررنگ شده است.

امام جمعه شهرستان قدس اذعان داشت: از اهداف تشکیل این هیئت اندیشه ورز، افزایش همفکری و هم‌افزایی است. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، در مقوله امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه منفی پاسخگو نیست و باید در جهت مثبت کار انجام دهیم. اگر خودمان به خودمان ایمان نداشته باشیم، کار انجام نمی‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت