بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزاری جلسه شورای زکات شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،اولین جلسه شورای زکات شهرستان قدس در سال جدید، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه، فرماندار، رئیس کمیته امداد، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر، مسئول دبیرخانه شورای زکات شهرستان، مسئول دفتر آستان قدس رضوی در شهرستان، رئیس اداره بهزیستی، رئیس اداره جهاد کشاورزی و جمعی از ائمه جماعات و مودیان زکات، در مصلی بزرگ نماز جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن تشکر از زحمات این شورا در سال گذشته اظهار داشت: در جای جای قرآن کریم، در کنار نماز، به مسئله زکات پرداخته شده است. یکی از ماموریت های حاکمان دینی و خصوصیات حکمرانی دینی، در کنار پرداختن به نماز، امر به معروف و نهی از منکر، پرداختن به مسئله زکات است؛ یکی از دستورات ۴ گانه حاکمیتی است.

در این جلسه مقرر شد:
۱. از ایده ها و نظرات جهت پررنگ تر شدن فرهنگ پرداخت زکات استفاده شود
۲. تبلیغات محیطی مناسب و ماندگار در این زمینه انجام شود
۳. رابطین زکات در محلات، ادارات، کارخانجات و روستاها فعال تر شوند
۴. جمع آوری زکات فطره در مساجد و محل های اقامه نماز عید فطر بصورت متمرکز و با صندوق های مشخص شده و دارای علامت انجام شود
۵. مبالغ جمع آوری شده در هر محل صرف نیازمندان همان محل شود

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت