بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس

راهبردهای فرهنگی سال آینده شهرستان قدس در شورای فرهنگ عمومی مصوب شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، معاون سیاسی انتظامی فرماندار، رییس دادگستری، فرمانده نیروی انتظامی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه، روسای ستاد نماز جمعه، امور مساجد، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و دانشگاه و جمعی از روسای ادارات و تعدادی از مدیران و معلمان و کارشناسان حوزه کودک و نوجوان برگزار شد.

در این جلسه پنج اولویت فرهنگی سال جدید شهرستان توسط شورای فرهنگ عمومی مصوب شد و در خصوص موضوع کودک و نوجوان به بحث و تبادل نظر در خصوص تقویت باورهای دینی کودکان و نوجوانان ، توجه به نیازهای کودکان استثنایی، ارتقای سواد رسانه و فضای مجازی در کودکان و نوجوانان و سایر مسائل مرتبط با حوزه کودک و نوجوان پرداخته شد و مقرر شد با همکاری دستگاه‌های متولی امر فرهنگی و حمایت سایر نهادها طرح های نماد، صالحین، امین و … در مدارس و مجامع مربوط به کودکان و نوجوانان اجرا گردد.

در پایان جلسه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از بانوان فعال عضو شورای فرهنگ عمومی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت