بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزاری دوره سواد رسانه‌ای در شهرقدس

رییس ستاد نماز جمعه شهر قدس در تشریح برنامه‌های اجرایی بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد اقامه نمازجمعه در کشور از برگزاری عملیات مرصاد رسانه ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،امیر عذیری رییس ستاد نماز جمعه شهر قدس در نشست خبری با خبرنگاران اصحاب رسانه اظهار کرد: قرارگاه فرهنگی مهمترین رسانه و صدای مردم است و این جایگاه موجب ایجاد فرصت گفت و گو و دسترسی مردم به مسوولین می‌شود.

وی گفت: نماز جمعه قرارگاه است و در گام دوم انقلاب اسلامی نقش رشد و بالندگی ایفا می کند و به مناسبت چهل و جهارمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در کشور، برنامه‌های مختلفی در شهرقدس پیش بینی و انجام خواهد شد.

رییس ستاد نماز جمعه شهرقدس افزود: برگزاری نمایشگاه با عنوان همه برای تولید به منظور استفاده بیشتر از فرصت‌های کسب و کار در شهر که با همکاری ادارات مرتبط راه اندازی می‌شود.

وی با اشاره به برپایی مراسم دعای ندبه، ایستگاه صلواتی، دیدار با خانواده شهدا و پیشکسوتان ستاد نماز جمعه گفت: برگزاری عصر شعر نماز جمعه، دیدار هیات مذهبی با امام جمعه و جشن ویژه کوکان و نوجوانان در راستای تبیین جایگاه، کارکرد و اهمیت نماز جمعه و برگزاری همایش خانواده و مسابقات فرهنگی و ورزشی بخش دیگر از برنامه های اجرایی است.

عذیری از برگزاری کارگاه تخصصی آموزشی در راستای ارتقا سواد رسانه خبرداد و افزود: طی این دوره آموزش فن بیان و گویندگی، تدوین، نویسندگی و خبرنگاری تحت عنوان عملیات مرصاد رسانه‌ای با حضور استاتید مجرب و برجسته انجام می شود.

وی به برپایی محفل انس با قرآن کریم، رزمایش مواسات و کمک مومنانه، اجتماع بزرگ یاوران انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری دستگاه های فرهنگی و گروه‌های فعال مردمی نمایشگاه عفاف و حجاب و مراسم گرامیداشت عملیات مرصاد برگزار خواهد شد و با مشارکت گروه‌های جهادی پزشکی خدمات درمانی و معاینات رایگان انجام خواهد شد.

رییس ستاد نماز جمعه شهر قدس با بیان اینکه تجدید میثاق با شهدا و برگزاری یادواره لاله های قدسی و راه اندازی میزهای خدمت گوشه دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در نماز جمعه اقشار مختلف جامعه شرکت کرده و موضوعات و مسائل کشور و شهر طی هفته مطرح می شود و خبرنگاران و اصحاب رسانه با همفکری و انعکاس برنامه‌های نماز جمعه نقش موثری در رشد آن ایفا می کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت