بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزاری کارگاه مهدویت (تفسیر تخصصی آیات مهدویت در قرآن کریم) در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شامگاه امروز، گارگاه مهدویت (تفسیر تخصصی آیات مهدویت در قرآن) توسط حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، در مسجد و حسینیه بیت الاحزان فاطمه الزهرا سلام‌الله‌علیها برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه با توجه به سوال یکی از مستمعین حاضر در جلسه در خصوص مناجات شعبانیه اظهار داشت: مراحل و مراتب بسیاری از عرفان و سیر و سلوک در این دعا نهفته است؛ برای شناخت مناجات شعبانیه که از طرف حضرت علی علیه‌السلام نقل شده است، نیازمند معرفت زیادی هستیم.

وی افزود: پرودگار عالم، برای جانوری چون زنبور عسل که فاقد عقل است، وحی می‌فرستد؛ بنابراین قطعا در لحظه لحظه زندگی، آدمی را صدا می‌کند و به او وحی می‌دهد. دریافت این وحی توسط انسان، بستگی به میزان معرفت او دارد.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه گفت: در مناجات شعبانیه کلمه‌ای با عنوان “انقطاع” وجود دارد که برداشت بعضی از این عبارت، صرفا عبادت است و باید از جامعه دور باشد. ولی مفهوم و مقصود اصلی، قطع رابطه به چیزهایی است که مانع آدمی برای رسیدن به معبود است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: در دوران غیبت و زمینه سازی برای ظهور حضرت بقیه‌الله‌اعظم ارواحنافداه، قطعا به اجتماعاتی نیازمندیم که برای اتصال به خداوند ما را یاری می‌کند.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با اشاره به انجام واجبات در ایام غیبت برای زمینه سازی ظهور اذعان داشت: یکی از واجباتی که مانع ازدیاد گناه و معصیت در جامعه است، فریضه مبارک امر به معروف و نهی از منکر است. باید به چنین واجباتی در ایام ظهور، بیش از پیش بپردازیم تا به معنای واقعی زمینه ساز ظهور شویم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت