بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزاری کارگاه مهدویت (تفسیر تخصصی آیات مهدویت در قرآن کریم) در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شامگاه امروز، گارگاه مهدویت (تفسیر تخصصی آیات مهدویت در قرآن) توسط حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مسجد و حسینیه بیت الاحزان فاطمه الزهرا سلام‌الله‌علیها برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه به دو دسته از آیات قرآن؛ آیات اظهار دین (۳۳توبه، ۹صف، ۲۸فتح) و آیات رفع فتنه از جهان (۱۹۳بقره، ۳۹انفال، ۱۴و ۳۶توبه) اشاره و روایات تفسیری شیعه و اهل سنت که این آیات را در خصوص امام زمان علیه السلام تفسیر و تأویل کرده اند را بیان نمود .

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت