بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرقدس تجلیل شد

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرقدس با مشارکت بیش از هزار و ۸۰۰ نفر به کار خود خاتمه داد و از برگزیدگان آیین تجلیل به‌عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرقدس با حضور جمعی از مسوولان شهرستانی، برگزیدگان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی با همکاری قرارگاه فرهنگی، کانون خدمت رضوی کتاب و کتابخوانی و جمعی از نهادهای فرهنگی در کتابخانه مرکزی شهرقدس برگزار شد.

این جشنواره از ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با آغاز دهه کرامت شروع به کار کرد و تا پایان آذرماه با معرفی ۶ عنوان کتاب در رده‌های سنی مختلف ادامه داشت.

حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس با بیان اینکه بهترین راه فرهنگ‌سازی و ترویج آموزه‌ها در جامعه مسئله کتابخوانی است، بیان داشت: کتابخوانی رضوی موجب برکت در این زمینه‌ است و باید در این فرهنگ‌سازی به تقویت نماز تاکید شود و مدارس مروج این امر باشند.

وی گفت: نویسندگان در قلم زدن‌های زندگی اهل بیت به موضوعاتی بپردازند که کرامات، نگاه حکمرانی دینی، محرومیت‌زدایی و مدیریت خانواده نیز توجه کنند تا مردم با برداشت آموزه‌ها از سیره زندگی این بزرگواران نیز بهره‌مند شود.

سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و مسوول کانون‌ خدمت رضوی کتاب و کتابخوانی شهرستان قدس در ادامه مراسم اظهار داشت: ۱ هزار و ۸۵۲ نفر در این جشنواره شرکت کردند و یکی از ویژگی‌های دوره یازدهم افزایش قالب‌های مشارکت مردم در جشنواره بود.

وی در ادامه افزود: علاوه بر موارد چهارگزینه‌ای، نقاشی، پویش کتابخوان و داستانک، بخش‌هایی مانند شعرسرایی و قصه‌گویی از منابع جشنواره، بخش ویژه ناشران و مروجان رضوی، پویش برای امام زمانم و معرفی منابع آزاد مرتبط نیز اضافه شد وبا استفاده از فضای مجازی علاقه‌مندان با استقبال قابل توجهی شرکت کردند و در پایان جشنواره از برگزیدگان آیین تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت