بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

بزرگترین آفت بی تفاوتی خواص، بروی کار آمدن منافقان و موج سواری آنان در جریانات اخیر است/ امروز کسانی دم از رفراندوم در جمهوری اسلامی می‌زنند که نه در عقایدشان و نه هم کیشانشان در کشورهای همسایه تا کنون چیزی به نام صندوق رأی را ندیدند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، امام جمعه شهرستان قدس صبح امروز در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم ویژه روحانیون، با تأکید بر لزوم ارتباط بیشتر روحانیون با نسل جوان گفت: مساجد باید به کانون تعامل و رشد جوانان و نوجوانان تبدیل شود و ائمه جماعات باید به مثابه پدران دلسوز در این امکان به هدایت و مشورت صحیح آنان بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به ادامه تفسیر آیه ٣٣ سوره مبارکه احزاب (آیه تطهیر) پرداخت و گفت: در طول تاریخ افراد بسیاری به عصمت و طهارت اهل بیت با استعانت از آیه تطهیر احتجاج نمودند. برای نمونه امیرالمؤمنین علی علیه السلام از جمله افرادی است که به عصمت اهل بیت علیهم السلام احتجاج نموده است. در جریان غصب فدک، امام در سخنی که با خلفاء داشت، در درستی و عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها به آیه تطهیر احتجاج نمودند.

وی افزود: امام حسن مجتبی علیه السلام پس از صلح با معاویه خطبه‌ای خواند و در اثناء آن به ماجرای کساء پرداخت و جایگاه والای خاندان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله (اهل بیت خمسه) را تبیین نمود. حاکم در المستدرک علی الصحیحین این روایت را نقل نموده است.

جوکار در ادامه به احتجاجی از جانب امام سجاد، پرداخت و بیان کرد: پس از آنکه اسرای کربلا را به شام آوردند، پیر مردی به امام سجاد علیه السلام جسارت نمود، آنحضرت فرمود آیا آیه «انما یرید الله…» را خوانده‌ای؟ گفت بله. حضرت فرمود منظور از اهل بیت علیهم السلام ما هستیم.

وی ادامه داد: زید بن علی (امام مذهب زیدیه) نیز در مواردی به آیه تطهیر احتجاج نموده است. حتی ام سلمه که خود شاهد ماجرای کساء بود نیز به این آیه احتجاج نموده است. فردی نزد او آمد و پیرامون امام علی علیه السلام پرسید. ام سلمه گفت: آیا علی علیه السلام را دوست داری؟ آن فرد گفت نه او را دوست دارم و نه دشمن او هستم. به تعبیری آن فرد نسبت به اهل بیت علیهم السلام بی تفاوت بود. ام سلمه سپس به آیه تطهیر و جایگاه امام علی علیه السلام پرداخت.

امام جمعه شهرستان قدس سپس به مذمت بی تفاوتی در جامعه اسلامی پرداخت و افزود: یکی از بزرگترین دردهای جامعه، بی تفاوتی خواص است. نباید خود را از سیاست جدا دانست. بلکه به هنگام فتنه‌ها باید هوشیارانه حاضر شد و مراقب تحرکات دشمن بود. بزرگترین آفت بی تفاوتی خواص، بروی کار آمدن منافقان و موج سواری آنان است. امروز عده‌ای دم از رفراندوم در جمهوری اسلامی میزنند که نه در عقایدشان و نه هم کیشانشان در کشورهای همسایه تا کنون چیزی به نام صندوق رأی را ندیدند.

وی در پایان به احتجاجاتی که از کتب اهل سنت استناد نمود و گفت: نسائی(از صاحبان کتب ششگانه اهل سنت) در الخصائص هنگامی که معاویه دستور به سب امام علی علیه السلام داد، سعد بن ابی وقاص از این کار سرباز زد و گفت: من به علی دشنام نمیدم چرا که از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در مورد علی سه خلصت فرمود که اگر برای مو بود از داشتن شتر سرخ بهتر بود. یکی از آن سه خصلت نزول آیه تطهیر در حق آن حضرت و فرزندان و همسرش بود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت