بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

به مناسبت هفتم مهرماه، روز آتشنشان: برگزاری مراسم گرامیداشت روز آتش نشان در مرکز فرماندهی آتش نشانی شهر قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز هفتم مهرماه، به مناسبت روز آتش نشان مراسمی در تجلیل از خدمات و زحمات آتش نشانان شهری قدس در مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس با حضور مسئولان شهرستان از جمله امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی دوره چهارم و پنجم و سایر مسئولان شهرستان برگزار گردید.
در این مراسم، امام جمعه شهرستان قدس نیز به ارائه بیاناتی در خصوص این روز بیان داشت و با اشاره به تحقیق در خصوص آتش نشان در منابع و احادیث اسلامی، بیان داشت: طبق آیه شریفه سوره مائده آیه ۲۵ با این مضمون که هر کس جان کسی را نجات دهد جان همه انسان ها را نجات داده است، پرسنل آتش نشانی نیز بنا به اقتضای ماموریتشان مشمول این آیه شریفه نیز می باشند.
وی افزود: در روایتی از امام باقر (ع)، این حدیث شریفه را اینگونه تفسیر نمودند که نجات جان انسان مقدمه است و اگر کسی را به راه درست و از خطا و بلا نجات دهیم فی الواقع بشریت را نجات داده است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، در بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، تصریح کرد: ۳ دسته از افراد کسانیکه از سیل جلوگیری می کنن، کسانی که جان انسانی را از آتش نجات می دهند و کسانی که در برابر اجانب و دشمنان ایستادگی می کنند گناهانشان بخشوده می شود و جایگاهشان در بهشت است چرا که این ۳ کار مصداق بارز جهاد در راه خداست.
وی در پایان بیاناتش خطاب به شهردار قدس و مسئولان حاضر گفت: باید کاری کنیم که نیروهای آتش نشانی دغدغه معیشت نداشته باشند و از لحاظ مالی تا جایی که امکان دارد رفاه ان ها تامین گردد چرا که شغل سخت و پر استرسی دارند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت