بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

بی توجهی دولت به معافیت مالیاتی/ شورای نگهبان برای صلاحیت کاندیداها همه امور را در نظر بگیرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۲۲ آذر ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی و توجه به ارتباط و توسل بیشتر به امام زمان (عج) با اشاره به آیه ۵۷ سوره قصص در ارتباط با اهمیت امنیت اظهار داشت: با وجود امنیت انسان می تواند به زندگی ادامه دهد و در پرتو امنیت اقتصاد و کسب و کار رونق می گیرد و می توان کسب معاش کند و پیش نیاز همه نیازهای زندگی بشر، امنیت است. انسان باید قدردان دو نعمت امنیت و عافیت و تندرستی باشد.

وی افزود: اهتمام به نماز یکی از راه‌های تجلی تقوا در انسان است. در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز که در گرگان برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) در پیامی کوتاه و پرمغز به آثار و برکات ارزشمند نماز تاکید داشتند و اینکه نماز را در مساجد به صورت جماعت اقامه کنید. و بر تاثیر نماز در دوری از گناه تاکید داشتند.

وی ادامه داد: باید در همه مساجد شهر در سه وعده نماز به صورت جماعت برگزار شود و مردم نیز در نماز حضور داشته باشند. و باید شرایط اقامه نماز را در همه ادارات، بازارها، شرکتها و مدارس و هر جایی که می شود نماز را اقامه کرد فراهم شود و اقامه نماز وظیفه همه و در وهله اول وظیفه مسئولین است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به روز شهادت دکتر مفتح گفت: اقدامات اثرگذار شهید دکتر مفتح موجب شد که حوزه و دانشگاه متحد شوند و با محوریت امام (ره) ، پرچمداری روحانیت و همراهی مردم انقلاب اسلامی حفظ شد. دشمن در طول چهار دهه تلاش کرده است تا میان حوزه و دانشگاه تفرقه ایجاد کند و آنها را نسبت به هم بدبین کند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی های صورت گرفته و مستقر شدن نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه سعی در ایجاد پیوستگی و در هم طنیدگی میان حوزه و دانشگاه بیشتر شده است . مقام معظم رهبری (مدظله) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محور را جوانان قرار دادند تربیت نسل جوان در تراز گام دوم انقلاب وظیفه این دو مرکز علمی و دینی است که باید برنامه ها و ارتباط حوزه و دانشگاه بیشتر شود تا محصول آن اثر گذاری در جامعه شود و جوانانی از دل دانشگاه و حوزه رشد یابند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان آفریقا گفت: رهبر مصلح و مجاهد شیعیان آفریقا در این ۴۰ سال ۱۵ میلیون نفر شیعه تربیت کردند و ۶ فرزند ایشان در مسیر گرایش مردم به اسلام فدا شدند. در چند ماه گذشته دولت نیجریه مانع درمان شیخ زکزاکی شده است و از مجامع بین المللی ، سازمان کنفرانس اسلامی ،سازمان ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی خودمان می خواهیم از دولت و رئیس جمهور نیجریه بخواهد تا اجازه درمان به او و خانواده اش را بدهد.

وی با اشاره به ۲۶ آذر روز حمل و نقل بیان داشت: در دوران جنگ تحمیلی ۱۰۰ کشتی های باری که می خواستند در بنادر جنوب بار خود را تخلیه کنند با مزاحمت دشمن مواجه شدند و رانندگان و کامیون داران به فرمان امام (ره) کمک کردند . همه کسانی که در حمل و نقل ریلی، جاده ای ، دریایی و هوایی هستند مجاهد و تلاشگر هستند و نقش اثر گذار آنها در دوران دفاع مقدس و دوران بعد تا به امروز پوشیده نیست . آنها در شرایطی که به تنگنهاها یی برخورد کردند هیچگاه همراهی با دشمن نکردند و در جبهه مردم و انقلاب بودند . از مسئولین می خواهیم که در بحث افزایش قیمت بنزین به فکر اصحاب حمل و نقل باشند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به ارائه بودجه سال ۹۹ خطاب به مجلس گفت: مردم از مجلس دهم گلایه‌ها دارند و در عمر باقی مانده مجلس می خواهیم که در بودجه سال ۹۹ تلاش کنند تا فشار زندگی بر مردم کم شود اگر قرار بر متحمل شدن فشار است بر دولت باشد دولت با اصلاح ساختارها،صرفه جویی از بسیاری از هزینه های تشریفاتی و با طراحی روشهای مولد، درامد پایدار را برای کشور ایجاد کند و فشار بر سفره‌های مردم نیاورد .

وی ادامه داد: چرا عده معدودی که تعداد آنها کم است اگر مالیات دهند جند برابر درآمد های نادرست دیگر می تواند عائد دولت شود معاف می شوند، زیرا آنها در زمان انتخابات برای دولت و همراهان دولت با بده و بستان های کثیف و درآمدهای چندمیلیاردی برای آنها رای جمع می کنند و این گریه آور است که اینها معاف شوند اما قشر کارگر، معلم ، کارمند، نیروی امنیتی و اقشار کم درامد مجبور شوند مالیات دهند این بی انصافی محض است.ما از مجلس شورای اسلامی می خواهیم که دولت را مکلف کند از این امور جلوگیری کند و اصلاحات واقعی انجام شود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: دروازه ورود به ثبت نام نباید اینگونه باشد که هر شخص بتواند ثبت نام کند و در آخر ریزشها زیاد شود که باید برای انتخابات قانون به روز داشته باشیم. برای یک صندلی در مجلس بیش از ۱۰۰ نفر از حوزه مشق ثبت نام کرده اند و نتیجه ثبت نام و بررسی صلاحیتها در چند روز آینده توسط شورای نگهبان و مراجع زیر صلاح اعلام خواهند شد.

وی ادامه داد: طبیعی است که عده ای احراز صلاحیت و رد صلاحیت می شوند تقاضا داریم آنها برای احترام به قانون و نظم و آرامش جامعه نتایج را بپذیرند و یا در چارچوب قانونی اعتراض کنند و قبل از رسیدن به صندلی قانون بی قانونی نکنند که برخورد قانونی هم صورت خواهد گرفت.شورای نگهبان باید دقت بالایی داشته باشد خدا را در نظر داشته باشند و حق مردم، نظام و نمایندگان را در نظر بگیرند و مردم به کسانی که انها تایید می کنند با چشم مثبت نگاه می کنند، اما تایید به معنای کف صلاحیت است باید شورای نگهبان همه جوانب را بسنجد، چشم پوشی و اغماض نکنند تا مجلس آینده دارای نیروهای کارآمد، متدین و انقلابی باشد.

وی تاکید کرد: تریبون نماز جمعه تریبون تقوا، صداقت، ایمان و بصیرت است و به عنوان امام جمعه تا آخرین لحظه انتخابات بی‌طرف خواهم ماند و در بررسی صلاحیتها و یا برای زمان تبلیغات و رای گیری کاندیداها کاری انجام نخواهم داد و مانند مردم من هم یک رای دارم و کسی از زمان ثبت نام تا نتایج انتخابات از من توقعی نداشته باشد. وظیفه من تلاش برای حضور حداکثری مردم، بیان معیارهای کاندیدای اصلح و تلاش برای برگزاری انتخابات سالم است.

وی با اشاره به دستور همراه با رافت و مردم دارانه مقام معظم رهبری (مدظله) در ارتباط با بررسی اوضاع جان باختگان حوادث آبان ۹۸ گفت: دستور ایشان اثر گذار بوده و درست باید بررسی شود تا حقوق کسی ضایع نشود و دلجویی از خانواده انها مد نظر ما بوده است ما هم از خانواده این عزیزان دلجویی کردیم. مسئولین باید جبران خسارات در اغتشاشات را در بخش خصوصی و عمومی هر چه سریع تر انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد در ارتباط با اقدام سنجیده و زیبای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: سپاه مثل همیشه کنار مردم است و در در اقدامی زیبا ۱۱ جهیزیه به نیازمندان در شهرستان قدس اهدا کرده است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت