بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تا می توانید برای عید سعید غدیر سرمایه گذاری کنید/ عربستان در باتلاق یمن گیر کرده است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،نماز عیدسعید قربان، عید طاعت و بندگی و روز پیروزی وظیفه بر غریضه و روز ترجیح رای و نظر خدا بر رای و نظر خود و هوای نفس با حضور باشکوه مردم شهرستان قدس در مصلی بزرگ صبح امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عید سعید قربان اظهار داشت: یکی از نمادهای تقوا در حج و به ویژه در عید قربان، قربانی کردن است. قربانی کردن دارای فلسفه و اهداف متفاوتی است. در روز عید قربان خون قربانی ریخته می شود اگر قربانی کردن برای رضای خدا باشد با ریخته شدن اولین قطره خون قربانی تمام گناهان آمرزیده می شود و حج یعنی دعا کردن درعید قربان و در نماز عید قربان از خداوند درخواست داریم بهترین هایی که به بندگان صالح عطا کرده ای به ما نیز عطا کند.

وی افزود: یکی از اهداف قربانی کردن در عید سعید قربان اینست که اگرچه انسان به ظاهر حیوانی را قربانی می کند اما در واقع روح حیوانی و نفس اماره و هوای نفس خود را قربانی کرده است. قربانی کردن نماد تقوا و پیروزی وظیفه انسانی برای خدا در مقابل غرائض نفسانی است. خدای متعال روز عید را برای شادی انسان ها قرار داده و قربانی کردن و توزیع گوشت قربانی میان فقرا نیز موجب شادمانی نیازمندان می شود. قران کریم در اینباره اشاره می کند که هم خود از گوشت قربانی بخورید و هم به فقیر قانع و فقیر نیازمند بدهید.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار ادامه داد: نشانه تقوای دل تعظیم شعائر الهی است. روز عید قربان آغاز دهه ولایت است، اساسی ترین و زیربنایی ترین عید مسلمانان عید ولایت و عید سعید خم است و تا می توانیم برای عید سعید غدیر سرمایه گذاری و برنامه ریزی کنیم و هرکس بر درب منزل و محل کار خود و معابر پرچم سبزی نمادی از شادی شیعیان و پیروان اهل بیت نصب کند و این عید سعید را بزرگ بداریم.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در کنگره عظیم حج خاطر نشان کرد: منظور از آئین برائت که به معنای بیزاری از مشرکین و بی رحمی ها و زشتی هاست از برکات حج است. برائت از مشرکین یعنی دوری از جبهه شرک و کفر مستکبران و برائت از مظلوم کشی و جنگ افروزی. با توجه به اینکه جبهه استکبار بیش از هر زمان دیگری به سرکردگی امریکای جنایتکار به دنبال جنگ افروزی در منطقه است و با تجهیز سلاح به کشورهای به ظاهر مسلمان به دنبال تفرقه میان مسلمانان و جنگ و خونروزی میان آنهاست، با حمایت عربستان سعودی و امارات جنگ علیه مسلمانان یمن را شروع کرده و تا کنون ۸۵ هزار کودک را کشته و بیش از ۶۰ هزار غیرنظامی را به شهادت رسانده اند و این طرح بسیار شوم معامله قرن را رقم می زنند.

امام جمعه با تاکید بر سخنان رهبر انقلاب بیان کرد: پدیده شوم معامله قرن محکوم به شکست است همانطور که حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه پیروز شد و القاعده و داعش نابود شدند، این ها پیش بینی های رهبر معظم انقلاب است که محقق شد و امروز نیز می بینیم که عربستان در باتلاق یمن گیرکرده است و شکست مفتضحانه خورده است. وعده های مقام معظم رهبری برگرفته از وعده های تخلف ناپذیر خداوند است و امروز هم معامله ای که برای فلسطین صورت می گیرد شکست خواهد خورد. فلسطین اصلی ترین مسئله جهان اسلام است و در اوج تضعیفی که دشمن در امت اسلامی ایجاد می کند، تنها جمهوری اسلامی ایران است که ندای وحدت سر می دهد و پرچم امیدواری و وعده به فتح و نصرت و پیروزی را در جهان بلند کرده و قطعا و یقینا این پیروزی محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: علائم شکست امریکا در منطقه واضح است. سقوط هواپیمای بدون سرنشین و جاسوسی امریکایی توسط نیروهای غیور ایرانی نشان از ناتوانی امریکاست. سقوط بدون دلیل هواپیمای امریکایی در کشور عراق که حامل تعدادی موشک بود نشانه فتح و نصرت الهی و ضعف و اضمحلال امریکای مستکبر است و قطعا اعراب هم به این نتیجه خواهند رسید. امریکایی که در منطقه از خود نمی تواند دفاع کند چگونه می تواند از آنها دفاع کند؟

حجت الاسلام و المسلمین با اشاره به غرب گرایان کشور تصریح کرد: غرب گرایان کشور بدانند امریکایی که امروز در دفاع از خود درمانده است چرا عده ای دل به امریکا بسته اند؟ آنها باید متوجه باشند و آگاه شوند که تنها تدبیر کننده عالم خداوند است و تمام کمک خواهی ما باید از پرودگار توانا باشد.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت