بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تبیین منظومه فکری امامین انقلاب در دستور کار قرار گیرد

امام جمعه شهرستان قدس: مسئولین، شخصا در جلسات حضور پیدا کنند / تبیین منظومه فکری امامین انقلاب در دستور کار قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،پیش از ظهر امروز، اولین نشست ستاد برگزاری سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی ره، به ریاست فرماندار محترم و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، و دیگر مسئولین محترم در فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام لیالی قدر، اظهار داشت: انتظار می‌رود در چنین جلساتی که قرار است برای پایداری، شکوه و عظمت انقلاب اسلامی تصمیم‌گیری شود، مسئولین، شخصا در جلسات حضور پیدا کنند.

وی افزود: در ایام پیش رو، یعنی از روز جهانی قدس که مورد تأکید ولی امر مسلمین جهان است تا ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب، دوره‌های تبیین منظومه فکری امامین انقلاب برای نسل جدید برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: جوانان گام دوم انقلاب اسلامی می‌خواهند برای انقلاب کار کنند، اما بعضی از آنها هنوز به طور کامل با مبانی و اصول انقلاب و منظومه فکری امامین انقلاب آشنا نشده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار افزود: اگر با فرصتی که پیش آمده، هر مجموعه‌ای، برای مخاطبین خود چنین دوره‌هایی برگزار کند، قطعا در نیمه اول خرداد ماه، شاهد ارتقای سطح بینش سیاسی در شهرستان خواهیم بود.

وی در ادامه اذعان داشت: با توجه به عدم برگزاری راهپیمایی در دوسال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس منحوس کرونا، امسال باید در این شهرستان که مزین به نام قدس شریف است، مردم با شکوهی بیش از پیش حاضر شوند و همچنین تمامی دستگاه های اجرایی در این امر، بهترین خدمات خود را ارائه کنند.
همچنین بزرگداشت روز ۱۵ خرداد بعنوان نقطه عطف و خاستگاه انقلاب اسلامی حائز اهمیت است و نیز حماسه سوم خرداد که باید برنامه ریزی مناسب صورت پذیرد.

 

فرماندار شهرستان قدس:

تشکیل کمیته های ۱۰ گانه برای روز جهانی قدس

وحید گلیکانی فرماندار شهرستان قدس در ادامه با اشاره به تغییر رویکرد در دولت مومن انقلابی بیان داشت: در این رویکرد جدیدی که دولت سیزدهم به کار گرفته است، استکبار ستیزی متفاوت از دولت گذشته انجام می‌شود. برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم جهانی، باید کمیته های ۱۰ گانه تشکیل شود.

وی در پایان تصریح کرد: بُخل در هزینه برای چنین مراسماتی، خیانت به نظام است. اگر ما به مناسباتی مانند روز جهانی قدس یا ارتحال حضرت امام را به خوبی نپردازیم، آرمان های امام راحل و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به فراموشی سپرده خواهد شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت