بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تجلیل از دختران محجبه به مناسبت هفته عفاف و حجاب توسط امام جمعه شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،مراسم تجلیل از دختران محجبه به مناسبت هفته حجاب و عفاف با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سالن جلسات دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، در جلسه تجلیل از دختران محجبه به مناسبت هفته حجاب و عفاف بیان داشت: هرکدام از شما موجب افتخار برای جامعه هستید. در این اوضاعی که دشمنان با شخصیت وجودی انسان در حال جنگ هستند، شما بر دشمن پیروز شدید. این پیروزی شما در نبرد نابرابر در مقابل دشمنان ایران و اسلام را به شما تبریک میگویم.

▫️چادر، سلاح برنده
جوکار افزود: امروز چادر و حجاب شما، اسلحه برنده در مقابل دشمن شماست. این سلاح مدال افتخار، و برگ برنده شماست. این چادر، نشانه این است که شما توانستید، از این جنگ نابرابر، پیروز بیرون بیایید.

▫️تهاجم به مغز متفکر خانواده
امام جمعه شهرستان قدس: رابرت مرداک، معروف است به بزرگترین غول رسانه ای صهیونیستی. او در سال ۲۰۱۰ میلادی، در مصاحبه‌ای می‌گوید: ما برای تهاجم و جنگ با ایران، باید به سراغ واژه مقدس خانواده برویم و در خانواده باید به سراغ زن برویم، زیرا زن سیاست گذار و مغز متفکر اداره خانواده است. این زن است که فرد را در خانه می سازد، و این افراد، جامعه را می‌سازند.
مقصود این فرد از تهاجم از به زن خانواده، تهاجم به حجاب و عفاف زن است.

▫️برهنگی، یک تنبیه و جریمه است!
وی خاطر نشان کرد: حجاب شما، نشانه عقلانیت و بلوغ فکری شماست. داشتن پوشش، یک ارزش است و برهنگی یک تنبیهاست. این نتیجه‌ای است که عقل شما به دست آورده است. اگر شما در گذشته تاریخ هم بنگرید، می‌بینید که حجاب، چیز با ارزشی است. زمانی که خداوند میخواست آدم و حوا را برای خوردن میوه ممنوعه، جریمه کند، اول آنها را برهنه کرد و بعد از بهشت بیرون راند.

▫️حجاب، نشانه پاسداری از خون شهدا
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین جوکار اذعان کرد: این حجاب و پوشش شما، ثمره خون هزاران هزار شهیدی است که جان خود را در راه دین خدا و حجاب و عفاف، فدا کردند. حتی در زمان غیبت حضرت ولی‌عصر نیز، عده‌ای از زنان، خود را خانه نشین کردند تا مبادا با خروج از خانه، حجاب از سرشان بردارند.

در سال ۱۳۱۴، حدود ۱۶ هزار نفر، برای دفاع از چادر و حجاب شما خون دادند. رضاخان مخالف حجاب بود، مردم ما خون دادند تا انقلاب را روی کار بیاورند که مدافع حجاب باشد. شهدای اسلام، فقط از حرم اهل بیت دفاع نکرند، بلکه از حریم اهل بیت نیز دفاع کردند. این حریم، همین چادر شماست.

▫️ارزش وصف ناشدنی
امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن معرفی کتاب ۲۰ دلیل عقلانی و روانشناسی برای حجاب، تصریح کرد: شما سفیران حجاب باید مروج حجاب در جامعه باشید. به شما قول می‌دهم اگر در تمام عمرتان، فقط یک نفر را به حجاب و عفاف ترویج کنید، ارزش شما وصف ناشدنی است. این حدیث پیغمبر به امیرالمومنین است.
امام جمعه شهرستان قدس همچنین بیان داشت به مادران شما تبریک میگویم و تشکر میکنم که چنین دختران عفیف تربیت نموده اند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت