بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تدوین سند بومی توسعه فرهنگ قرآنی برای شهرستان در دستور کار است

امام جمعه شهرستان قدس: تدوین سند بومی توسعه فرهنگ قرآنی برای شهرستان در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان، به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس،و با حضور آقای خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، آقای گلیکانی فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی دیگر از اعضای این شورا، برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام به بیان توصیه‌هایی در زمینه شورای توسعه فرهنگ قرآنی پرداخت.

وی افزود: قرآن مظهر و اسوه نظم است، از مهمترین مصادیق تقوا رعایت نظم در امور است. از این رو شایسته است مسئولین امر، رعایت نظم در کارهایشان را سرلوحه عملشان قرار دهند.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن اشاره به سند ملی توسعه قرآنی ادامه داد: لازم است سند بومی توسعه فرهنگ و فعالیت های قرآنی تهیه شود تا نقسه نهضت قرآنی در سطح شهرستان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار لازمه رسیدن به این هدف را تهیه پنج بانک اطلاعات قرآنی در سطح شهر دانست و اینچنین بر شمرد:

۱. بانک اطلاعاتی مؤسسات قرآنی از قبیل شناسنامه (آدرس محل فعالیت)، رشته های فعالیت، تعداد مربیان و قرآن پژوهان و امکانات و مشکلات آنان.

۲. بانک اطلاعاتی مدارس قرآنی شهر؛ لازم است میان مدارس قرآنی ارتباط زنجیره‌ای و شبکه ای ایجاد شود.

۳. بانک اطلاعاتی حافظین قرآنی شهرستان؛ شناسایی اقشار مختلف حافظان قرآن شهرستان از طریق برگزاری مسابقات.

۴. بانک اطلاعاتی قاریان شهرستان

۵. بانک اطلاعات مربیان قرآنی شهرستان؛ لازم است مربیان حفظ، تجوید، قرائت و مفاهیم شناسایی شوند.

امام جمعه شهرستان قدس اذعان داشت: دستاوردهای طرح تحفیظ فاطمی نباید بصورت تک بعدی و انحصاراً توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری پیگیری شود و لازم است در اجرای این طرح از موسسات قرآنی و حفاظ و مربیان قرآنی شهر نیز کمک گرفته شود و این طرح بین موسسات توزیع شود.

وی در پایان، برنامه ریزی قرآنی برای اوقات فراغت در تابستان را به عنوان دستورکار جلسه آینده قرار داد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت