بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تریبون نماز جمعه مهم ترین رسانه حاکمیت و زبان مردم است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،هشتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس درخصوص راه‌کارهای جذب بیشتر نوجوانان و جوانان به نماز جمعه، و تصویب نظام نامه پارک‌ها باحضور اعضای شورا در سالن جلسات دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام ضمن تبریک عید سعید غدیر خم به اهمیت تبلیغ غدیر تاکید کرد و به سالروز اقامه نمازجمعه اشاره داشت و گفت: تریبون نماز جمعه مهمترین رسانه حاکمیت و زبان مردم است .

وی گفت: آحاد جامعه در نمازجمعه‌ای مردمی شرکت می‌کنند و داوطلبانه فعالیت‌های مختلفی توسط نهادهای خدماتی و فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

امام جمعه شهرقدس ضمن تشکر از اقدامات شاخص فرهنگی نصب پرچم مزین به نام علی‌(ع) توسط هیئت رزمندگان اسلام با حمایت اداره اوقاف، برگزاری پیاده روی خانوادگی قدم به قدم با ولایت تا ظهور توسط سازمان فرهنگی شهرداری، نمایشگاه عفاف و حجاب و نمایشگاه اقوام، به وضعیت بوستان‌های سطح شهر اشاره کرد و افزود: طی بازدید انجام شده از بوستان‌ها لازم است در رسیدگی به این اماکن تفریحی و عمومی تسریع شده تا فضای مناسب برای استفاده خانواده‌ها فراهم شود.

در این جلسه مقرر شد درخصوص بوستان‌ها اقداماتی مانند تعیین پارک بان برای پارکها، محصور کردن پارک‌ها جهت جلوگیری از ورود موتور سیکلت و خودرو، تداوم فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی در پارک‌ها، ایجاد روشنایی، نصب سیستم صوتی و پخش اذان توسط پارکبان‌ها، ایجاد کافه کتاب و کافه فرهنگ در بوستان حضرت ولیعصر(عج)، ایجاد نمازخانه و برپایی نماز جماعت در پارک‌ها اقداماتی صورت گیرد.

در ادامه این جلسه نظام نامه پارک ها تصویب شد و از شیوه‌نامه اجرایی رونمایی از کتابهای برگزیده و خرید حمایتی از آثار هنری منتخب نیز به تصویب رسید.

همچنین کتاب «روایت نور» به قلم نویسنده‌ای نوجوان خانم سارا رحمتی که در خصوص روایت غدیر با زبان شعر به چاپ رسیده و تابلو نقاشی بانوی هنرمند جوان خانم خدابنده لو با عنوان «کلید معرفت» با موضوع دهه ولایت و روز عید غدیر و زندگی حضرت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) رونمایی شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت