بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تشییع و تدفین آیت الله صافی گلپایگانی سرمایه اجتماعی برای نظام و کشور شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با تاکید بر جهاد تبیین اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار مهم حضرت امام هادی(ع) جهاد تبیین است و روش‌های حضرت در جهاد تبیین انواعی شامل حفاظت از مکتب فکری و فرهنگی تشیع با روش‌هایی مانند زیارت زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه امام علی(ع)، پاسخگویی به پرسش‌های عقیدتی و فقهی شیعیان و مخالفین و تالیف کتب در زمینه‌های جبر و تفویذ، اثبات عدل، تفسیر است که حتی آقا بزرگ تهرانی در الذریعه نقل کرده است که امام هادی(ع) در تفسیر قرآن ۱۲۰ جلد داشته که به دست ما نرسیده است، و سوم تربیت شاگردان برجسته مانند حضرت عبدالعظیم حسنی، ابن سکیت الاهوازی و … و همچنین تجلیل و تکریم از علما و فقها که بسیار به آنان احترام گذاشته و پیروانشان را به پیروی از علما دعوت می‌کرد.

وی گفت: آیت الله صافی گلپایگانی فقیهی عالی مقام و مرجعی بصیر، امین و مورد اعتماد امام خمینی (ره) و حامی و مشاور رهبر معظم نظام، دبیر شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان قانون اساسی بود و خدمات فراوانی به دین داشت و شاگردان فراوانی تربیت و ده‌ها کتاب ارزشمند تالیف کرد.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه افزود: این مرجع عالی قدر خدمات اجتماعی فراوانی داخل و خارج از کشور به مردم و محرومین ارائه داد و در زمان حیات استوانه گرانسنگ برای حوزه‌های علمیه و تشیع بود و تشییع و تدفین او نیز سرمایه اجتماعی برای نظام و کشور شد و عظمتی که خدای متعال برای او داد نتیجه عمل صالح این بنده مخلص خدا بود که عشق و ارادت خاصی نسبت به اهل بیت علیهم السلام به ویژه حضرت ولیعصر (عج) داشت.

وی بیان کرد: اقدام دستگاه قضایی در دستگیری عامل شهادت نیروی انتظامی قابل قدردانی است اما تقاضا می‌شود اقدامات بازدارنده نیروی انتظامی بیشتری ایجاد شود تا ناامنی‌ها کمتر شود و مسوولان کشوری باید بازنگری در قوانین پلیس داشته تا بتوانند اختیارات بیشتری در دفاع از خود داشته باشند و از دادستان استان فارس و کشور درخواست میشود این فرد شرور به اشد مجازات محکوم شود.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکبار دیگر سیلی سختی بر گوش دشمن زده و مانع توطئه‌های دشمن خواهد شد، افزود: تفکر انقلاب اسلامی و گروه های جهادی سربازان انقلاب اسلامی در منطقه بین‌الملل تکثیر می‌شود و پس از ۴۳ سال پیروزی، انقلاب اسلامی در اوج اقتدار به فعالیت و گسترش خود ادامه می‌دهد و با پویایی دل‌های مردم دنیا را به سمت خود فتح می‌کند.

وی با بیان اینکه فشار حداکثری آمریکا بر ملت ایران اثرگذار نبود و مردم ایران مقاوم بوده و در کنار مشکلات و گرفتاری‌ها ایستادگی می‌کنند در ادامه گفت: در بخشی از مدیریت های جامعه در رکود، ضعف و فساد مدیریتی هستیم و از دولت جدید می‌خواهیم نسبت به تغییر مدیران ناکارآمد و ناسالم که از دولت قبل و روی کار ماندند سرعت بیشتری دهند و تغییرات به نفع مردم ایجاد شود.

حجت الاسلام جوکار افزود: همه دستگاه‌ها باید از ظرفیت مردم در پیشبرد امور استفاده کنند و امام خمینی(ره) با نگاه نهادسازی، خدمت مردمی، توجه به مستضعین و جهاد سازندگی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی تصریح کرد: برپایی میزخدمت پیش از برگزاری نماز جمعه در راستای خدمت به مردم است که در مساجد نیز انجام شده و رابطه دوسویه مردم و مسوولین موجب تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت