بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تعلیم مقدمه تربیت است؛ اما تربیت مقدم بر تعلیم است / معاونت پرورشی، قرارگاه مرکزی امور تربیتی در آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز وحید محرمی مدیر اداره آموزش و پرورش به همراه مهدی چیوایی معاون پرورشی و تربیت بدنی این اداره و دیگر عوامل حوزه پرورشی، بمناسبت روز امور تربیتی با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارش اظهار کرد: استفاده از دانش‌آموزان در مراسمات مختلف، نشان دهنده رشد صحیح دانش‌آموز و استفاده درست از اعتماد به نفس آنان است.

وی نگاه مدیر آموزش و پرورش را راهبردی و گره گشا دانست و افزود: این نگاه ارزشمند به حوزه پرورشی که در گذشته به این صورت نبوده، بسیاری از مشکلات را حل کرده است.

وحید محرمی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان در ادامه بیان کرد: آمار های موجود از آسیب های اجتماعی حوزه دانش‌آموزی، نشان دهنده زنگ خطر است؛ یکی از طرح های مهم و اساسی در راستای جلوگیری از اینگونه آسیب ها، طرح نماد است. باید با استفاده از این طرح، جلوی این خطر را گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس اذعان کرد: امور تربیتی، ماحصل بعثت نبی مکرم اسلام (ص) است. طبق آیات قرآن کریم، یک آیه بر تقدم آموزش بر پرورش و ۳ آیه برخلاف این مسئله را عنوان می‌کند.

وی افزود: تعلیم، ابزار و وسیله است تا بتوانیم به تزکیه و تربیت برسیم. باید با استفاده از ظرفیت های حوزه پرورشی این نگاه را اول در آموزش و پرورش نهادینه کنیم. نتیجه‌ای که ما به دنبال آن هستیم، مطلقا درس و فرمول نیست؛ باید آموزش صورت گیرد تا پرورش به نتیجه برسد. مسئله مقدم بودن تربیت و مقدمه بودن تعلیم را به خانواده ها منتقل کنید تا تربیت وارثان انقلاب، به دست خانواده، جامعه، مدرسه و مسئول انقلابی صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان قدس با اظهار بر اینکه نگاه امروز به نوجوانان، به عنوان “نوجوان تمدن ساز” است، گفت: باید با تقویت بنیه عقیدتی، این شاخصه را به جوان مؤمن انقلابی برسانیم. قرارگاه مرکزی برای تدوین و اجرایی سازی برنامه ها و رشد و بالندگی نوجوانان، معاونت پرورشی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه با اشاره به اصلاح مدارس که باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: زیرساخت های پرورشی در مدارس، دچار ضعف شده است که با برگزاری دوره های توانمندسازی برای مربیان پرورشی، می‌توان از این جنگ فرهنگی، با استفاده صحیح از جهاد تبیین، به سلامت خارج شد.

وی در پایان تصریح کرد: باید هرچه زودتر در این حوزه اثرگذار، شبکه سازی صورت گیرد تا پس از مشخص شدن جایگاه افراد، به سمت توانمندسازی هر قسمت پیش برویم و سپس با فرهنگ سازی ، افکار عمومی را مدیرت و در نهایت به تعالی بخشی دست پیدا کنیم.
ایشان در پایان از تلاش های مدیریت و معاونت پرورشی آموزش و پرورش و مدیران و معاونین و مربیان پرورشی و مشاورین و خانواده های محترم در اهتمام به تربیت دانش آموزان تشکر نمود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت