بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: تفکر آمادگی مذاکره با عامل ترور حاج قاسم سلیمانی، بسیار پلید و رذل است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در همایش بزرگ فاطمیون شهرستان قدس اظهار داشت: نوکری و خدمت به خاندان عصمت و طهارت باعث افتخار است و تمام آفرینش عالم به برکت وجود حضرت زهرا سلام الله علیها است.
وی ضمن یاد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شهید حاج قاسم به واسطه خدمت به فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها رشد کرد و عزت یافت. تا زمانی که حاج قاسم زنده بود دشمن از او می‌ترسیدند و نتوانست حریف او شود. خون حاج قاسم موجب برکت دنیای اسلام و به پا شدن انقلاب در دنیا شده است و اینها بخاطر ارادت حاج قاسم به خاندان اهل بیت علیهم السلام است. اگرچه جسم حاج قاسم بین ما نیست اما او زنده است و دایره نفوذ و فعالیتش گسترده تر شده و دلهای مردم دنیا به حرکت درآمده است. حاج قاسم سرباز تربیت یافته مکتب حضرت زهرا سلام الله علیها بود.
امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی در این مکتب طوری رشد کرد که هیمنه پوشالی دشمن را، با عظمت به زمین کوبید و از بین برد. معلم این مکتب ۱۰ سال امام خمینی رحمه الله علیه و ۳۰ سال خلف صالح امام، رهبر معظم انقلاب اسلامی بود. رهبر معظم انقلاب اسلامی معلمی توانمند در رشد و پرورش حاج قاسم ها هستند. امروز اگر در دنیا حرف برای گفتن داریم و دنیا از انقلاب اسلامی حساب می برد و در مواقع مختلف آنها را درهم میکوید و به چالش میکشد، به برکت دو امام انقلاب است.
تفکر آمادگی مذاکره با عامل ترور حاج قاسم سلیمانی، بسیار پلید و رذل است.
وی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی خطاب به بانوان فاطمی بیان داشت: وظیفه بانوان در گام دوم انقلاب اسلامی اینست که فرزندان سلیمانی برای آینده دنیا تربیت کنند. برای این کار باید اولا به فضل پرودگار امیدوار باشند و خداوند تکیه کنند. این که کسانی در جمهوری اسلامی امروز پیدا بشوند که هنوز لباس سیاه و ماتم حاج قاسم سلیمانی برتن ماست، حاضر هستند با دشمن تروریست دنیا و کسی که حاج قاسم سلیمانی را ترور کرده است، آماده مذاکره هستند، این تفکر پلید بسیار زشت و رذل است.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار تاکید کرد: مقام معظم رهبری بارها تاکید داشتند که جنگ نخواهد شد و مذاکره با امریکا نخواهیم کرد و اگر قرار بر مذاکره باشد با دولت فعلی آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. مذاکره با آمریکا حماقت است و به صلاح نیست‌. چطور عده ای به خود اجازه می دهند که خیلی راحت با عامل ترور شهید سلیمانی اعلام آمادگی مذاکره می دهند؟ رهبری و ملت اجازه مذاکره با آمریکا را نخواهد داد.
وی خاطر نشان کرد: حاج قاسم پیرو مکتبی است که برای کشته شدن در راه خدا زندگی می کند. شهادت باعث کرامت و افتخار ماست و از شهادت هراسی نداریم. اما اجازه نمی دهیم که خون شهدا و راه شهدا را کسی پایمال کنند. ما به خدا اعتماد داریم نه به کدخدا و تکیه ما به خداوند است.
وی ادامه داد: برای پرورش فرزندان سلیمانی باید اولا، خدامحوری در زندگی داشته باشید و در سایه توکل و توجه به خدا بود. شرط دوم در تربیت فرزندان سلیمانی، فهم دین است. دین خدا را باید مطالعه و جستجو کرد. یکی از مشکلات موجود در جامعه امروزی فضای مجازی، رسانه های مختلف اجتماعی و ماهواره‌ها و سایت های فارسی زبان رایگان دشمن هستند که همگی برای ایجاد انحراف در دین تشکیل شده و عقاید خانواده و نسل جوان را مورد هدف قرار داده است.
امام جمعه شهرستان قدس عنوان کرد: یک زن فاطمی که فرزند سلیمانی تربیت می کند، نمی تواند مخاطب ماهواره‌های دشمن باشد و فرزند سلیمانی تربیت کند. مسائل دینی را باید از عالم دینی جویا شد. شرط سوم، عمل به دین است. برای ترویج دین در خانواده باید دیندار بود و مسائل شرعی و اخلاقی را رعایت کند. در ایات قرآن کریم در کنار ایمان، عمل صالح اشاره و تاکید شده است. حضرت زهرا سلام الله علیها حتی در مقابل فرد نابینا حجاب خود را رعایت میکردند.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: شرط چهارم برای پرورش فرزندان سلیمانی، آموزش و تربیت دینی است. فرزندان از رفتار و کردار والدین الگو میگیرند و بیشتر باید در رفتار خود توجه داشته باشیم. امروز دشمن روی زنان که تربیت کننده فرزندان و مدیر خانواده هستند، تمرکز کرده و بر پوشش بانوان و روی فرزندان در مهدهای کودک و مدارس تمرکز کرده است. در دینداری و حفظ دین در آخر الزمان باید هوشیار و آگاه باشیم و از حضرت زهرا سلام علیها که تمام وجود خود را در مسیر دین خدا خرج کرد، الگو بگیریم.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت