بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تفکر دفاع مقدس راهکار مشکلات کشور است/ دیپلماسی قهقهه در شأن ملت و نظام نیست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۵ مهر ۹۸) شهرستان قدس که با حضور پرشکوه مردم ولایت مدار در مصلی بزرگ برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و توجه به ذات اقدس پروردگار در همه حالات زندگی در ادامه سبک زندگی اسلامی از منظر زیارت عاشورا اظهار داشت: در زیارت عاشورا امام حسین(ع) را ۵ مرتبه با لفظ یا اباعبدالله خطاب می کنیم و این به معنای اینست که ایشان پدر عبودیت و بندگی و پدر بندگان خداست. با قدم برداشتن در راه عبودیت و بندگی خداوند توفیق این را خواهیم داشت که امام حسین (ع) پدر ما هم باشند.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: عبودیت و بندگی خدا در سه چیز است. در ابتدا انسان باید بداند که عبد خداست و خداوند مالک او و اموال اوست اگر همه چیز انسان برای خدا باشد در آن صورت خرج کردن آن مال به فرموده خدا خواهد بود.دوم اینکه مولای انسان در فکر تدبیر امور اوست و امورات زندگی او را تدبیر می کند که در آن صورت فراز و نشیب زندگی برای او قابل تحمل می شود. در مرحله سوم بدانیم که مولای انسان خشم و رضا دارد و باید به دنبال کسب و رضای خدا باشیم و تلاش کنیم که خشم خدا را برای خود فراهم نکنیم. تمام کارهای ما باید در جهت رضای خداوند باشد تا به مقام رضوان خدای متعال دست یابیم در آن صورت دنیای پست لیاقت آن بنده را ندارد و خداوند او را به سوی خود دعوت می کند و او را همنشین بندگان خاص خود قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه بیان داشت: امام خمینی(ره) اسوه تقوا و بندگی و شهدا تجلی تقوا در زمان ما بودند. روز ۵ مهر سالروز عملیات ثامن‌الائمه و شکست حصر آبادان و پیروزی عزت آفرین است. روز ۸ مهر شهیدان فلاحی، فکوری، کلاهدوز، نامجو و جهان آرا بعد از شکست حصر آبادان عازم تهران بودند که پیروزی را به امام برسانند اما در سانحه هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. آنها تجلی نور الهی بودند و با یک جمله امام که فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود سربازان آن روز با این یک جمله حصر آبادان را شکستند.

خطیب نماز جمعه با توجه به شرایط اقتصادی کشور گفت: امروز هم در ارتباط با اقتصاد کشور نیازمند سربازان اقتصادی هستیم که مانند سربازان دفاع مقدس دنیا گریز باشند و وقتی رهبر آنها می خواهد حصر اقتصادی شکسته شود، آنها مجاهدانه حصر اقتصادی را بشکنند نه اینکه با تصمیم بر گران کردن کالاها سفره های اقتصادی مردم را هر روز تنگ کنند. راه حل این مشکلات بازگشت به دوران دفاع مقدس و استفاده از تفکر حاکم دوران دفاع مقدس است که امروز در میان مسئولان ما کم رنگ و نایاب شده است. مردم در انتخابات آینده خود هوشمندانه و با بصیرت و با تبعیت از ولایت افرادی را انتخاب کنند تا دولت و مجلس جوان انقلابی تشکیل دهند. باید مسئولینی از جنس دفاع مقدس و تفکر انقلابی در عرصه فعالیت حضور داشته باشند.

وی با اشاره به شهدای شهرستان قدس خاطر نشان کرد: شهرستان قدس در همه برهه های تاریخ انقلاب شهید تقدیم کرده است و باید فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت را صیانت کنیم که مطالبه شهدا از ما هم همین است و درخواست دشمن صرفه نظر کردن از فرهنگ ایثار و شهادت است. مقام معظم رهبری(مدظله) روز تجلیل و تکریم از شهدا پیامی صادر کردند که در پاسخ دست های ناپاکی بود که می خواستند نام شهید را حذف کند. ایشان فرمودند: نام شهید و عنوان شهادت بر فراز کوی ها و برزن ها افتخار و موهبت برای کشور است که باید ادامه یابد. شهیدان تجلی نور خدا هستند و از فعالیتهای انجام شده از توسط مسئولین شهرستان قدس که در راه اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می کنند در هفته دفاع مقدس تقدیر و تشکر می کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه بیان کرد: تفکر دفاع مقدس باید در جامعه زنده باشد. موزه شهدا در کنار یادمان شهدا در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد و این جلوگیری از هدر رفت سرمایه و گنجینه معنوی ماست.
دفاع امروز ما مانند دفاع ۸ سال مقدس است و این دفاع در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است. نیازمند مسئولینی هستیم که با تفکر انقلابی حلال مشکلات باشند و جوانان دنیا گریز در عرصه حضور داشته باشند.

وی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری(مدظله) با اعضای خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبر بر اعتماد به جوانان توصیه کردند و فرمودند که از جوانان در عرصه اقتصادی و فعالیت اجتماعی مانند دوران ۸ سال دفاع مقدس باید استفاده کرد و جوانان باید در کنار پیران سالخورده قرار بگیرند. آنها می توانند کشور را اداره کنند و باید به آنها میدان داده شود.

حجت السلام و المسلمین با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به آمریکا خاطر نشان کرد: دولت آمریکا ناچار شد تحت فشارهایی که بود ویزای سفر به ریس جمهور کشورمان برای حضور در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل را دهد و ایشان را محدود کردند که در محل اقامت باشد. سخنرانی عزتمندانه قاطع و صریح ایشان مواضع جمهوری اسلامی را شفاف بیان کرد و بیان ایشان که گفتند پاسخ ما به مذاکره تحت فشار نه است از ایشان تشکر می کنیم. مواضع ایشان را مواضع جمهوری اسلامی می دانیم. اما در مقابل سه کشور اروپایی که بیانیه خصمانه و توهین آمیز علیه جمهوری اسلامی در روز قبل آن مجمع صادر کردند و کشور ما را مسئول حمله به تاسیسات نفتی و حمله به عربستان سعودی معرفی کردند، انتظار داشتیم که ایشان از در دیپلماسی اقتدار و مقاومت برخورد می کردند نه تبدیل دیپلماسی لبخند و قهقه و آن قهقه موجب شد که مردم ما در کشور از ایشان آرزوی یک لبخند داشته باشند. اما رئیس جمهور با دشمنان ما قهقهه زدند این اعتراض ماست. قرآن کریم می فرماید: شما در مقابل دشمن قاطع و با مردم خود مهربان باشید. متاسفانه در این زمینه وارونه مشاهده شد.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: از طرفی اروپایی ها برای مذاکره رایزنی های زیادی انجام شد که رئیس جمهوری نپذیرفت. در این زمینه از وی تشکر میکنیم. همه رایزنی هابی که در پی تلاش آن هستند ثمره مقاومت و ایستادگی است و اگر باز هم ایستادگی کنیم آنها تا درخانه ما خواهند آمد برای اینکه آنها به مذاکره و ملاقات با مسئولین ما بیش از هر زمان دیگر محتاج و نیازمندند. سران اروپاییی مجبورند با ما مذاکره کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: در راستای شعار سال و رفع موانع تولید، از مراکز صنعتی شهر قدس که قطب صنعتی کشور است، بازدید انجام شد و در این راستا نیازمند توجه مسئولین در جهت رفع موانع تولید هستیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت