بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تمام قد از حقوق مردم دفاع کنید

امام جمعه شهرستان قدس خطاب به اعضای پارلمان شهری؛ تمام قد از حقوق مردم دفاع کنید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس بهمراه آقای گلیکانی فرماندار، سرگرد حفیظی فرمانده سپاه، با حضور سرزده در جلسه شورای اسلامی شهر، ضمن عرض خداقوت و تبریک روز شوراها از روند جلسات با خبر شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این حضور سرزده اظهار کرد: باید جایگاه خود را برای خدمت بشناسیم و از خداوند توفیق شناخت جایگاه را طلب کنیم. اصل خدمت ارزشمند است؛ خدمت ما خادمانِ مردم که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایی ایران است، توجه و توفیق ویژه‌ای است که خداوند متعال به ما ارزانی داشته است.

وی افزود: تعامل، یکی از زیرساختی ترین مقوله های علم مدیریت است. این تعامل مرتبه هایی دارد، اول باید تعامل دورن تشکیلاتی باشد یعنی افراد حاضر در شورای اسلامی با هم در تعامل باشند؛ سپس باید این تعامل بین شورا و شهرداری حاکم شود اما نه بدین معنا که شورا تحکم و اعمال قدرت کند. باید تعاملی باشد که از مشکلات گره‌گشایی کند.

امام جمعه شهرستان قدس تعامل با دیگر دستگاه ها را مرتبه بعدی از تعامل دانست و خاطرنشان کرد: مرتبه آخر تعامل که مورد تأکید اسلام و قرآن نیز هست، تعامل با مردم است. باید برای افزایش آن، حضور در بین مردم را پررنگ‌تر کنید، جوری رفتار کنید که مردم، مردمی بودن شما را تایید کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: از ثانیه ثانیه وقت خود برای گره‌گشایی و ارائه خدمات استفاده کنید. باید برای تحقق وعده های انتخاباتی که به مردم دادید، تلاش کنید. وعده شما به مردم، بهبود عملکرد نسبت به ادوار گذشته بوده؛ بنابراین از شما انتظار می‌رود که این چنین باشید.

وی در پایان تصریح کرد: اعضای پارلمان شهری به عنوان وکلای مردم باید تمام قد از حقوق آنان دفاع کنند. اگر حقی از مردم ضایع شده باشد، شما باید آن را مطالبه کنید و در آن جاست که فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت و امام جمعه به عنوان نماینده عالی حاکمیت در شهر، می‌توانند از شما حمایت کنند. عهد امروز ما مسئولین حاضر در جلسه با شما این است که از مطالبات شما که به نفع مردم باشد حمایت میکنم و آن را به عنوان الگوی کار خوب، ترویج می‌کنیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت