بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تنها نسخه شفا بخش اقتصاد کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گرازش روابط عمومی دقتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت‌الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های این هفته(۲۰ اردیبهشت ۹۸) نماز جمعه و در اولین جمعه ماه مبارک رمضان ضمن قبولی طاعات و عبادات، با سفارش خود و نمازگزاران به خدامحوری در زندگی و تقوای الهی، اظهار داشت: در آیه ۱۸۳ سوره مبارکه بقره به فلسفه روزه داری اشاره شده است. ماه مبارک رمضان تقویت تقوا در وجود انسانهاست و اگر کسی تقوا در او افزایش یابد، اهل کرامت می شود و پیامبر (ص)نیز در خطبه شعبانیه می فرماید در ماه مهمانی خدا روزه داران اهل کرامت الهی قرار می گیرند و نزد خدا گرامی هستند و راه تقویت تقوا روزه دارای خالصانه و رعایت شرایط در ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: در دعای بیستم صحیفه سجادیه امام سجاد(ع) از خداوند درخواست دارد که مرا به عامل به اموری قرار بده که در روز قیامت از آن سوال می‌شود. انسان در روز قیامت باید نسبت نعمت‌هایی که به آنها داده شده و نسبت به ایمان، عقیده و عمل خود پاسخگو باشد. در روز قیامت بنده خدا قدم از قدم برنمی‌دارد تا از عمری که به او داده شده، راهی که جوانی در آن سپری شده، نحوه بدست آوردن مال و اموال و شیوه مصرف آن و از محبت اهل بیت(علیها السلام) پرسیده می شود. همچنین در روز قیامت از نعمت هدایت، اسلام و ولایت اهل بیت و امام علی علیه السلام سوال می شود.

امام جمعه با اشاره به حدیث قدسی گفت: خداوند همه عالم خلقت را برای انسان آفریده و انسان نیز برای خدایی شدن و ارتباط با پروردگار عالم داشتن خلق شده و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای پرداختن به راز و نیاز با خدا و تقویت رابط با خداست.
حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: در خطبه شعبانیه، پیامبر اکرم وظایف مسلمانان در ماه رمضان را بیان کرده اند تا انسان به خداوند نزدیک تر شود و فرمودند: با دل‌های پاک و نیت های صاف و صادق از خدا بخواهید تا برای روزه داری خداوند شما را موفق بدارد و چشم ها، گوش ها و اعضا و جوارح خود را از آنچه که برای شما حلال نیست نگه دارید. ماه رمضان، ماه بهار قرآن است و خواندن یک آیه در این ماه به اندازه ختم قرآن ثواب دارد و کسی که نتواند از غفران این ماه بهره ببرد، بدبخت و شقاوت مند است و تا می‌توانید در این ماه صدقه بدهید و به دیگران احترام گذاشته و صله رحم به جا آورید.
وی با اشاره به روز وفات حضرت خدیجه(س) بیان داشت: پیامبر اسلام در وصف حضرت خدیجه (س) فرمودند: حضرت خدیجه(س) به یاد همسر با وفایشان قربانی می کردند و برای دوستان حضرت می فرستادند و فرمودند که حضرت خدیجه زمانی که همه مرا تکذیب می کردند، به من ایمان آورد و با مال خود به دین خدا کمک کرد. حضرت علی(ع) از دین اسلام با شمشیری که از اموال خدیجه بود، محافظت کرد. لذا لازم است حضرت خدیجه را بیشتر بشناسیم که ایشان الگوی ایمان، بصیرت، استقامت، مجاهدت و اخلاق است.

وی گفت: ۲۴ اردیبهشت سالروز لغو امتیاز تنباکو در زمان ناصرالدین شاه است که نفوذ کلام مرجعیت و روحانیت در ارتباط با حرام بودن استعمال مصرف آن موجب شد که بساط امتیاز توتون و تنباکو ناصرالدین شاه جمع شود.

امام جمعه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با طلاب افزود: رهبری در این دیدار به طلاب حوزه های علمیه تأکید داشتند که بدانید امروز وظیفه حوزه‌های علمیه از گذشته سنگین تر است و امروز وضعیت ارتباط مردم با روحانیت خیلی بهتر است و روحانیت در دل مردم جای گرفته است. اما روحانیتی که بخواهد زندگی اشرافی گری داشته باشد در پیشگاه مردم و روحانیت اصیل جایگاهی ندارد.
خطیب نماز جمعه افزود: گرانی ها نشانه ضعف مدیریت و نظارت مسئولان کشور است. عده ای که نشان دادند نمی‌توانند کشور را اداره کنند پیشنهادهای مختلفی مانند گرانی بنزین و کوپنی کردن کالاها را مطرح می کنند و برای نظام اسلامی هزینه تراشی می‌کنند و از مردم می‌خواهند با آنها همکاری کنند اما بدانند که مردم قطعاً این همکاری را نمی کنند. تنها نسخه شفا بخش اقتصاد کشور و حل مشکلات موجود تحقق اقتصاد مقاومتی است که رهبری چندین سال است فریاد می‌زنند اما برخی مسئولان گوش نداده و نمی‌دهند و باید بر بازار نظارت و مدیریت شود و این ها ربطی به روحانیت و اصل انقلاب ندارد و جامعه روحانیت نیز مانند مردم قشر مصرف کننده در جامعه هستند. تقاضای ما از مسیولین اینست که اگر می توانید کاری به نفع مردم انجام دهید که در جهت رفع امور مردم باشد و اگر نمی‌توانید پیشنهاد گرانی ندهید.
وی با اشاره به سالروز خروج آمریکا از برجام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی گفت: یکسال از خروج آمریکا از برجام میگذرد و ای کاش مسیولین به سخنان هوشمندانه رهبری که از ابتدا از نتیجه برجام نافرجام آگاه بودند و بارها گفتند که من به نتیجه آن خوش بین نیستم، گوش می دادند و ۵ سال با آمریکا و یک سال با اروپایی ها که شش سال وقت مملکت بر اثر بی‌توجهی به سخن رهبری، در پای برجام هدر شد.
خطیب نماز جمعه تاکید کرد‌: رییس جمهور در روز چهارشنبه گذشته در بیانیه ای اولتیماتوم ۶۰ روزه به اتحادیه اروپا دادند و آنها همان را رد کردند، اما همین اندازه که دشمن شناس شدند ما هم حمایت خود را از این موضع مسئولین اعلام می کنیم و اگر همین موضع عزتمندانه ادامه پیدا کند و نگاه به درون کشور باشد نه به دشمن، حمایت خود را از مسئولین اعلام می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: مسیولین بدانند که مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن هزینه کمتری نسبت به سازش مقابل دشمن دارد و در طول تاریخ نیز این گواهی شده است. مانند مقاومت مردم فلسطین که در کمتر از ۴۸ ساعت ۶۹۰ موشک بر سرزمین های اشغالی ریختند و آنجا را جهنم صهیونسیم ها کرد و نتانیاهو مجبور به عقب نشینی و تعظیم مقابل مقاومت فلسطین شد و این تجربه نشان داد در مقابل دشمن باید ایستادگی کرد و به دستور دو امام انقلاب عمل کنیم و قرآن نیز می‌فرمایند اگر ایمان داشته باشید پیروز و موفق خواهید شد.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت