بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

تواضع و خوشرویی پاکبانان و آتش نشانان ستودنی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در مراسم تکریم از پاکبانان خدمات شهری و پرسنل سازمان آتش نشانی شهرداری قدس که ظهر امروز درمصلی برگزار شد، اظهار داشت: این دورهمی نشان می دهد که می توان به صورت ساده و به دور از تجملات قدردانی و سپاسگزاری کرد.
وی افزود: ما وظیفه داریم در مقابل نعمت های بیکران خدا شکرگزار باشیم. شکرگزاری ما در مقابل نعمت های خدا اندک است اما فضل خدا قابل شمارش نیست.
امام جمعه شهرستان قدس گفت: کسانی که شبانه‌روزی و به ویژه در ماه های محرم و صفر، بارندگی و راهپیمایی ها به مردم خدمت می کنند، زحماتشان ارزشمند است. وقتی آتش نشانان خود را به دل آتش میزنند دیگر گرمای هوا مانع انجام وظیفه آنها نیست.
وی با اشاره به اقدام دو آتش نشان در بارندگی اخیر بیان داشت: دو آتش نشانی که در آبگرفتگی زیر پل ورودی شهر خود را به آب انداختند این نشان می دهد که عشق به خدمت رسانی مانع احساس سرمای آب در این فصل می‌شود. همچنین مدیریت شهری نیز مانند نیروهای خدمات رسان در شهر فعالیت می‌کنند. فعالیتی که آتش نشان و پاکبان انجام می دهد را نمی توان با خدمتی مقایسه کرد.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار ادامه داد: آتش نشانان و پاکبانان به روایت پیامبر اکرم(ص) عمل کرده اند و بیشترین خیر و نفع را به مردم می‌رسانند و مردم از وجود شما در جامعه نفع می برند. شما امین اموال و ناموس مردم هستید و پس از خستگی شبانه روزی در کنار خانواده با خوش رویی برخورد می کنید و تواضع در وجود شماست.

وی تصریح کرد: حق کارگران نباید ضایع شود و اگر برخورد نامناسبی با شما صورت گیرد مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت