بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

توانمند سازی خانواده های نیازمند تنها به زمینه های اقتصادی منحصر نمی شود

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران به همراه رییس کمیته امداد شهرقدس با امام جمعه شهرستان قدس دیدار و در خصوص همکاری در قالب کانون فرهنگی مصلی نماز جمعه گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران به همراه رییس کمیته امداد شهرستان با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و در خصوص همکاری در قالب کانون فرهنگی مصلی نماز جمعه گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار اظهار داشت: جامعه هدف شما که دچار فقر اقتصادی، میعشتی و فقر فکری و فرهنگی هستند، بنابراین می توان گفت اگر جامعه ای دچار فقر فرهنگی بشود دستخوش تحولات گوناگونی قرار می گیرد، از این رو باید به آن به عنوان یک امر مهم پرداخت.

وی افزود : دشمن امروز بر روی قشر مستضعف جامعه برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری نموده است و جبهه اسلام هم برای توانمندی بیشتر این قشر در راستای تمدن سازی و زمینه سازی ظهور بیش از پیش سرمایه گذاری می کند.

وی ادامه داد: برای توانمندسازی خانواده ها زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی ره باید روحیه خودباوری و اعتماد به نفس افزایش یابد.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: در راستای تحقق اهداف فرهنگی و تربیتی خانواده ها به ویژه تقویت بینش اعتقادی و اخلاقی با برگزاری دوره های آموزش، امکان کشف استعدادها، نخبه پروری و ارتقای مهارت های فردی فراهم می شود.

در این جلسه مقرر شد کانون فرهنگی مکتب سلیمانی مصلی نماز جمعه شهرستان قدس با همکاری معاونت امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) با استفاده از برنامه های فرهنگی براساس آموزه های دینی، استفاده از نیروی مردمی و به کارگیری دانش روز، برنامه ریزی و اجرا کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت