بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

توجه به مسجد یعنی سرمایه گذاری برای فرهنگ جامعه است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز(۱۸مهرماه)جلسه ستاد ساماندهی مساجد شهرستان قدس با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس رسیدگی به امور مساجد و مسئولان شهرستانی در دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ابتدا با توجه به نظم جلسات شهرستانی بیان کرد: متاسفانه برخی جلسات شهرستانی با تاخیر شروع می شود که نباید اینطور باشد و باید مسئله نظم الگو سازی شود.

امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه با اشاره به جایگاه مسجد و نقش آن در فرهنگ جامعه اظهار داشت: توجه به مسجد یعنی سرمایه گذاری برای فرهنگ جامعه

ایشان بیان داشت: پایه های هر حکومت الهی که متصل به خدا باشد شامل چهار چیز است که اولین آن و اصلی ترین آن اقامه نماز است.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: از آنجایی نماز محور خوبی ها و نماد کار خوب است و زمینه سازی برپایی نماز و فراهم کردن مردم برای حضور در مسجد از مواردی هست که در حکومت الهی متصل به خدا اولویت دارد.

ایشان تصریح کرد: جای شکر دارد که چنین مسئولیتی بر عهده ما قرار گرفته است و باید قدر بدانیم چرا که تنها از انسان باقیات و صالحات است که در این دنیا باقی خواهد ماند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت