بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جامعه پویا بر محور تعلیم و تربیت اسلامی است

صبح روز گذشته، جلسه شورای آموزش‌ و‌ پرورش شهرستان قدس با حضور امام جمعه شهرستان قدس، رئیس و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح روز گذشته، جلسه شورای آموزش‌ و‌ پرورش شهرستان قدس با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، آقای گلیکانی فرماندار، آقای محرمی مدیر اداره آموزش و پرورش، رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورای اسلامی، رئیس مجمع دانش‌آموزی و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها اظهار داشت: نقش شورای آموزش و پرورش تسهیل کننده مسیر و ریل گذاری برای تعلیم و تربیت دانش آموز در طراز انقلاب اسلامی است.

وی افزود: شورای اسلامی شهر با همکاری اداره آموزش و پرورش برای ایجاد پژوهش سرا و مرکز علم و فناوری دانش آموزی، مجموعه فرهنگی باقرالعلوم(ع) را آماده نماید.

وی در خصوص بازگشایی مدارس افزود: اگر قرار بر بازگشایی مدارس است تمام ظرفیت های بهداشتی به میدان بیایند و این امر تشکیل کمیته بازگشایی در مدارس را می طلبد.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به شکوه برنامه های هفته قرآن، عترت و نماز خاطرنشان کرد: برنامه های هفته قرآن، عترت و نماز با حمایت و پشتیبانی سایر دستگاههای اداری برگزار شود.

وی تصریح کرد: زمینی که در شورای فرهنگ عمومی مصوب شده برای احداث دارالقرآن توسط شورای شهر آماده و تحویل آموزش و پرورش گردد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت