بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جشنواره فیلم فجر دل مومنان را به درد آورد/ لزوم ایجاد نمایندگی صداوسیما در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و ذکر تهلیل(لا اله الا الله) در ماه رجب، اظهار کرد: در آیه ۲۴سوره توبه سه محبوب معرفی شده که خدا، ولی خدا و جهاد دراه خداست و ۸مانع برای رسیدن به این سه محبوب معرفی شده که ذکر شریف لا اله الا الله که هم معرفتی است هم تربیتی کمک میکند که انسان بداند غیر خدا و آنچه متعلق به خداست ارزش دل بستن ندارد.

وی با اشاره سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالگرد قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز گفت: امروز دشمن از دو ابزار فشار اقتصادی و عملیات رسانه‌ای استفاده می‌کند و برای برون رفت از مشکلات اقتصادی باید با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش رفت تا مشکلات اقتصاد وابسته به نفت حل شود، به همین منظور زیر زمین مصلی شهرقدس جهت رونق تولید و حمایت از اقتصاد مقاومتی خانواده‌های آسیب دیده در اختیار فرمانداری قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه شهرقدس در ادامه با اشاره به تبلیغات رسانه ای و تهمت ها علیه سپاه افزود: فساد ممکن است در هر مجموعه‌ای وجود داشته باشد اما جلوگیری از آن مهم است که باید از فرماندهان سپاه تشکر کنیم که با فساد و فاسد برخورد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ضعف رسانه‌ای در استان تهران وجود دارد، بیان کرد: نبود شبکه رسانه‌ای مختص استان تهران از جمله مشکلاتی است که بارها مطالبه شده و در بین شهرستان‌های استان تهران، شهرقدس محروم تر بوده و بسیاری از فعالیت‌های اثرگذار، الگوساز و مثبت در این شهر حمایت رسانه‌ای نمی‌شود.

حجت الاسلام جوکار در اعتراض به حواشی پیش آمده در جشنواره فیلم فجر گفت: ضمن تشکر از ترویج برخی فیلم های ارزشی ، اما متأسفانه برخی فیلم های ضد ارزشی و ترویج مدل های لباس غربی و هنجارشکنی توسط برخی هنرپیشه ها و اظهار نظر خلاف شرع یک داور از مواردی است که در جشنواره سال آینده نباید وجود داشته باشد و در خصوص اظهارات خلاف شرع داور برنامه که مروج ازدواج سفید بوده باید صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه قضایی برخورد مناسب انجام دهند.

امام جمعه شهرقدس با بیان اینکه در تاریخ دفاع مقدس روحانیت شیعه سابقه درخشانی خلق کرده و در کنار افزایش معنویت، بصیرت و تقویت بنیه عقیدتی رزمندگان، با  شجاعت در رزم دفاع مقدس مشارکت داشتند و  در عرصه جهاد نظامی و جهاد تبیین  و روشنگری نقش آفرینی کردند، در ادامه ضمن گرامیداشت خواجه نصیرالدین طوسی  خطاب به مهندسین، خاطر نشان کرد: مهندسین با استفاده از سیاست های کلی نظام در امر شهرسازی و معماری که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده به ترویج معماری ایرانی اسلامی توجه داشته باشند.

ایشان در پایان ضمن تشکر از اقدام دولت و دستگاه قضایی در آزادسازی سواحل اظهار داشت:اگر  مسوولان و مدیران به سیاست‌های کلی نظام توجه جدی داشتند و اجازه تجاوز به حقوق و اراضی ملی را نمیدادند و امروز شاهد اینهمه تخریب سرمایه ها نبودیم.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت