بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه بررسی طرح پاسداشت شهدا و تکریم خانواده های معظم شاهد در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه بررسی طرح پاسداشت شهدا و تکریم خانواده های معظم شاهد با حضور امام جمعه، خانواده معظم شهیدان خانمحمدی، شهردار، رئیس کمیته امداد، رئیس بنیاد شهید، مسئول کمیته ایثار و شهادت قرارگاه فرهنگی نماز جمعه، مدیرعامل آرامستان های شهرداری و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی، مسئول حوزه هنری در دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: طرح آوای قدسیان، کتاب صوتی زندگینامه شهدای شهرستان قدس با صدای دانش آموزان توسط دکتر قنبری استاد دانشگاه، یک اقدام هنرمندانه و در کشور نمونه است.

جوکار امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: اقدام زیبای خانواده شهیدان خانمحمدی با نصب “کیو آر کد” بر روی مزار شهیدان و بارگزاری زندگینامه و تصویر شهید در وبسایت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قابل تحسین و توسعه در شهرستان قدس است.

ایشان با تأکید بر احصای تابلوهای شهدا در معابر و محله ها و تشکیل یک بانک اطلاعاتی گفت: تابلوهای نامگذاری شده در محلات که مزین به نام شهدا هستند بازبینی کلی صورت گرفته و برای معابر جدید با احساس نیاز به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نامگذاری انجام شود.

وی در پایان از مسئولین مربوطه خواست درخصوص ارائه طرح ساماندهی مزار شهدا اقدام کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت