بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه بررسی طرح پیشنهادی تندیس سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

صبح امروز جلسه بررسی طرح پیشنهادی تندیس سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای میدان آزادی شهرستان قدس برگزار شد.

با توجه به پیشنهاد امام جمعه شهرستان قدس در راستای نامگذاری بلوار منتهی به میدان آزادی که به نام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی که طی چند روز اخیر ثبت و رونمایی گردید، این جلسه نیز در خصوص طراحی تندیسی با این عنوان شهید سلیمانی در میدان آزادی (قنات) مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

این جلسه با حضور امام جمعه شهرستان قدس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، هنرمندان شهرستان و دیگر مسئولان برگزار شد.

لازم به ذکر است در این جلسه چندین طرح از سه هنرمند توانمند که دو تن از آنها بومی شهرستان قدس بودند مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت