بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه تفسیر قرآن توسط امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،شامگاه امروز جلسه تفسیر قرآن کریم توسط حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ادامه بحث تفسیری آیات ۴۱و ۴۲سوره مبارکه احزاب اظهار کرد: اگر بشر در حال غلفت از یاد خداوند باشد، شیطان به راحتی می‌تواند بر او مسلط شود و اختیار او را در دست گیرد. گاهی اوقات از رهگذر توبه از گناه، می‌شود به خداوند رسید. اگر کسی دچار غفلت و گناه شد و سپس توبه کرد، توبه او، ذکر خداست. این ذکر باعث نزدیکی به حضرت حق است.

وی با اشاره به هفته ازدواج و سالروز ازدواج حضرت علی علیه‌السلام و حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها خطاب به والدین جوانان گفت: کسانی را برای همسریِ فرزندانتان انتخاب کنید که ایمان فصلی نداشته باشند. ایمانی موجب نزدیکی به خداوند می‌شود که دائمی باشد نه اینکه فصلی و در ایام خاص باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: جلوه های ذکر الهی بسیار زیاد است مانند توجه به خدا در هنگام عبادت ،صبر در مصیبت، تقوا در جلوگیری از گناه ، شکر خدا در برابر نعمت ها و …خداوند متعال به عنوان معبود و محبوب ما، نماز را از دیگر اذکار موجود بیشتر دوست می‌دارد و این ما هستیم که باید با این ذکر الهی خود را به این معبود همیشگی و دائمی نزدیک کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: بعضی از مشکلات و سختی های پیش آمذه برای انسان، بدین معناست که خداوند می‌خواهد با این کار حواس افرادی که غافل هستند را بار دیگر جمع کند و فرصتی دوباره دهد. خداوند متعال کسانی را که به یاد او نباشند و او را فراموش کنند، به دو چیز وعده داده است. اول آنکه زندگی سخت؛ این زندگی سخت، فقط به معنای بی‌پولی نیست، دیگر مشکلات زندگی نیز مربوط به همین مورد است. وعده دوم که خداوند به این دسته از غافلان داده است، حشر در قیامت به صورت انسانی کور است. این نابینا بودن به دلیل این است که شخص با غفلت خود، در دنیا نخواسته که خداوند و جلوه های او را ببیند، بنابراین در قیامت نیز از این نعمت محروم می‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت