بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه تفسیر قران روحانیون

جلسه تفسیر قران روحانیون در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ادامه تفسیر سوره مبارکه احزاب به شرح و تفسیر آیه ۶ (النبی اولی بالمومنین من انفسهم )این سوره اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص)در همه امور دین و دنیای مردم اولی به تصرف است و همین اولویت برای امامان معصوم علیهم السلام نیز بوده و هست و امروز امام زمان علیه السلام نسبت به همه مومنین از خود آنها به آنان اولی به تصرف است و باید خواست و اراده ایشان که اراده و مشیت الهی است را بر اراده و نظر خود ترجیح دهیم(و رأیی لکم تبع)
ایشان در ادامه در تفسیر (و ازواجه امهاتهم)بیان داشت:خدای متعال به احترام و جایگاه پیامبر اسلام (ص)همسران ایشان را محترم و در جایگاه مادر مومنین دانسته و لذا احترام همه همسران پیامبر (ص)بر مومنین واجب است و هتک حرمت و بی احترامی به آنان حرام و ممنوع است.
ایشان همچنین افزود:دشمن برای تقدس زدایی از پیامبر اکرم (ص)به دنبال هتک همسران و خانواده ایشان بوده و امروز هم باید توجه کنیم که دشمن اگر نتواند بزرگان دین ما را مورد تعرض قرار ندهد و از این کار مایوس شود به سراغ هتک و شایعه و بی حرمتی نسبت به نزدیکان و منسوبین ایشان می‌کند تا بدبینی و هتک حیثیتی ایجاد کند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت