بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه ستاد اربعین شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس: مردم با کمک به موکب‌های اربعین در برگزاری این برنامه مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه ستاد اربعین شهرستان قدس در فرمانداری با حضور جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه با ضمن گرامیداشت روز مباهله اظهار داشت: مباهله؛ غدیر ثانی و روز تجلی امام حسین علیه السلام است.

وی در ادامه افزود: مباهله، سند فضیلت، برتری و تصدیق عملی اهل بیت(ع) است.

امام جمعه شهرستان قدس درخصوص اینکه اجتماع بزرگ اربعین یک حرکت مردم محور است و باید در مدیریت این امر نقش پررنگ تری را به مردم بدهیم، خاطرنشان کرد: راه اندازی ایستگاه توسط هیئت رزمندگان اسلام در سطح شهر برای جمع آوری بهتر و بیشتر کمک‌های مردمی در راستای راه اندازی موکب های اربعین، اسوه خدمت صادقانه خواهد بود.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم و صنعتگران برای برپایی موکب این شهرستان در شهرهای نجف و کربلا کمک می کنند اما با توجه به هزینه‌ها بسیار زیاد به یاری و کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نیازمند هستیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت