بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه ستاد ساماندهی شؤون مذهبی با موضوع برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شهرستان قدس

در صورت ممنوعیت اجرای مراسمات در اماکن مسقف توسط ستاد ملی کرونا، برنامه های ماه مبارک رمضان در فضای باز مصلی نماز جمعه، یادمان شهدای گمنام بوستان حضرت ولیعصر (عج)، امامزادگان حضرتین، دانشگاه آزاد اسلامی و پارکینگ آرامستان اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، جلسه ستاد ساماندهی شؤون مذهبی با موضوع برنامه‌های ماه مبارک رمضان با حضور امام جمعه شهرستان قدس، رییس اداره تبلیغات اسلامی، معاون عمرانی فرماندار، معاون خدمات شهر شهرداری، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، رییس اداره اوقاف و امور خیریه، مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد، نماینده آموزش و پرورش، مدیر شبکه بهداشت و درمان، مدیر حوزه علمیه خواهران، رییس نهاد کتابخانه های عمومی، مسئول دفتر رسیدگی به امور به مساجد و دیگر مسئولان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در این جلسه ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برنامه های ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بهار قرآن است و باید از فرصت استفاده و بهره لازم را ببریم و مساجد با برپایی برنامه‌های قرآنی و میز تبیین و روشنگری و پاسخ به سوالات دینی و شرعی از فرصت طلایی ماه مبارک رمضان استفاده نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با تاکید بر اهمیت فضاسازی شهر و محیط شهری و ادارات و بازار برای ماه مبارک رمضان، افزود: امسال متفاوت از سال های گذشته به منظور فضا سازی و تبلیغات و نصب بنر همراه با محتوای مناسب که پیام و درس دارای نشاط معنوی و امید آفرینی را مخابره کند در شهرستان صورت گیرد.

ایشان با اشاره به ارتباط گرفتن با دانش آموزان و مخصوصا روزه اولی ها در ادامه افزود: با استفاده از بستر شبکه فضای مجازی(شاد) می توان با بارگذاری محتوایی مناسب از جمله برنامه‌ آیه های زندگی همزمان برای انتقال پیام با دانش آموز و خانواده آنها ارتباط گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس گفت: در ماه مبارک رمضان که بهار قرآنی است نهضت قرآنی بصورت قرارگاهی با محوریت تفسیر سوره یاسین در شهرستان اجرایی خواهد شد.

ایشان بیان داشت: پویش هایی در راستای ترویج فرهنگ عمل نیک و استغاثه به امام زمان(عج) صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار گفت: در صورت ممنوعیت اجرای مراسمات در اماکن مسقف توسط ستاد ملی کرونا، برنامه های ماه مبارک رمضان در فضای باز مصلی نماز جمعه، یادمان شهدای گمنام بوستان حضرت ولیعصر (عج)، امامزادگان حضرتین، دانشگاه آزاد اسلامی و پارکینگ آرامستان اجرا شود.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان به توجه ویژه به نیازمندان، حمایت از خانواده زندانیان و تبدیل سفره های افطاری به کمک معیشتی به نیازمندان تاکید کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت