بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه ستاد شئون فرهنگی شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه ستاد شئون فرهنگی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، وحید گلیکانی فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی،نماینده کارشناس فهما شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسوولین و نمایندگان ادارات برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن بزرگداشت روز دانشجو اظهار داشت: ظرفیت دانشجویان باید در اختیار شهرستان قرار گیرد و مسوولین شهری باید از ظرفیت دانشجویان و دانشگاه استفاده کنند.

وی با اشاره به مناسبت های پیش‌رو گفت: حضرت زینب سلام الله علیها آیینه ای از وجود حضرت زهرا(س) می باشد و در دل دهه فاطمیه، ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی  واز جمله روز دانشجو که نماد استکبار ستیزی، استقلال خواهی، عدالت طلبی و مطالبه گری است، الگو گرفته از آرمان فاطمی است.

امام جمعه شهرقدس افزود: محور تمام مناسبت ها فاطمه سلام الله علیها و ولایت است و حضرت(س) فدایی و ذوب در ولایت است.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه گفت: در تاریخ ولایت و غدیر ولایی که نادیده گرفته شد از آن تخلف شد و فاطمیه و بعد از آن عاشورا پیش آمد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار بیان کرد: امروز برای پیشگیری از فجایع برای اینکه فاطمیه و عاشورای دیگر رخ ندهد، راهش ایستادگی در مسیر ولایت است.

ایشان با اشاره به عظمت فاطمیه خاطرنشان کرد: آرمان تمدن سازی و زمینه سازی ظهور را از فاطمیه برداشت کنیم.

وی در خصوص مراسم محوری شهرستان نکاتی را مطرح کرد و گفت: برای برنامه ریزی و هماهنگی هنر مدیریت اقتضایی داشته تا مانع از ایجاد دافعه و آسیب باشیم و دلها را به سمت اهل بیت علیهم السلام جذب نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه عدالتخواهی از رسالت‌های امام جمعه است و با افتخار از مطالبه‌گران حمایت می‌کند، افزود: تعظیم شعائر باید در اولویت باشد اما نه به گونه ای که تزاحم برای زندگی مردم ایجاد کند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان درخصوص اعلام زمان مناسبت های مذهبی همچون فاطمیه تصریح کرد: فاطمیه اول از ۲۵ آذرماه الی ۲۸ آذر ماه و فاطمیه دوم از ۱۳ دی ماه الی ۱۸ دی ماه به عموم مردم اطلاع رسانی شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت