بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه قرارگاه حجاب و عفاف شهرستان قدس

جلسه قرارگاه حجاب و عفاف با حضور امام جمعه شهرستان قدس، فرماندار و دیگر مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز جلسه قرارگاه حجاب و عفاف با حضور امام جمعه شهرستان قدس، فرماندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی، رییس شورای اسلامی شهرستان و دیگر مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن تبریک دهه کرامت که میلاد کریمه اهل بیت علیهم السلام حضرت معصومه سلام الله علیها که خود الگوی حجاب و عفاف است و میلاد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام ولی نعمت تمام ایرانیان، اظهار داشت: در باب حجاب و عفاف ،حوزه تخصصی عفت که حوزه سرزمینی آن در تمام زندگی بشر می باشد گسترده تر از حجاب است که یکی از نشانه های عفت است.

وی با اشاره به اینکه یکی از کارگروه های فعال شورای فرهنگ عمومی، کارگروه حجاب و عفاف است، بیان کرد: متاسفانه راهکارهای فرهنگی گسترش عفاف و حجاب از سال ۱۳۸۴ در شورای عالی فرهنگی انقلاب مصوب اما مغفول مانده بود که به همت دولت سیزدهم فعال شده است.

امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه چند پیشنهاد را برای پیشبرد اهداف لازم برشمرد:

– تشکیل کمیته علمی پژوهشی متشکل از نخبگان حوزوی و دانشگاهی
– کمیته تولید محتوا در قالب هنر و رسانه
– کمیته مد و لباس
– کمیته نظارت و بازرسی
– حمایت و معرفی فروشگاههای حجاب و عفاف در سطح شهر

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با توجه به دلایل عقلی و نقلی حجاب و عفاف گفت: پیشینه حجاب ایرانیان باستان قبل از ورود اسلام به ایران در جامعه بیان و به تبیین رابطه حجاب با امنیت روانی خانواده پرداخته شود.

برچسب‌ها:, ,

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت