بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه قرارگاه عملیاتی محله محور مساجد ناحیه امام موسی صدر شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس: نقش مردمی مذهب نباید کمرنگ شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه قرارگاه عملیاتی محله محور مساجد ناحیه امام موسی صدر با حضور حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، مسئول رسیدگی به امور مساجد، جمعی از ائمه جماعات مساجد محور برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه به پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی تصویری به دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که فرمودند انقلاب اسلامی از مساجد برخاست و مساجد بودند که مبدأ انقلاب شدند به این صورت که عده‌ای در مساجد تعلیمات لازم را دیدند و آن‌ها را پخش می‌کردند از همین رو باید مسجد رکنیت خود را حفظ کند؛ شما بزرگان که اهل مسجد هستید مسجد را زنده نگه دارید، تاکید کرد.

وی افزود: امروز اگر مردم را بتوانیم با روش‌های جذاب و صحیح به مساجد جذب کنیم شاهد برکات مادی و معنوی این حضور ثمربخش خواهیم بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین جوکار در خصوص پرهیز از اعمال و رفتاری که موجب تنفر مردم از دین و حضور جوانان در مساجد می‌شود بیان کرد: استفاده بهینه از فرصت‌ها و لحظات حضور جوانان در مسجد از دیگر نکات مهمی است که باید مورد توجه ائمه جماعات، کانون‌های فرهنگی، پایگاه ها، مراکز نیکوکاری در مساجد و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: مساجد علاوه بر نقش مهم مذهبی و عبادی، دارای نقش‌های اجتماعی، قضایی، فرهنگی و حتی اقتصادی نیز می‌باشند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت