بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه هفتگی تفسیر قرآن توسط امام جمعه شهرستان قدس

جلسه هفتگی تفسیر قرآن توسط امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه اظهار داشت: امروزه، جنگ اراده‌ها و رسانه هاست؛ دشمن، با استفاده از جاهلیت مدرن و پیشرفته در حال فریب دادن مردم و بدبین کردن‌شان نسبت به یکدیگر است.

وی با اشاره به ادامه آیات افزود: از تبرج باید دوری کرد؛ بهترین راه برای ساخت خود، خانواده و جامعه، نماز است. نماز باعث اصلاح جامعه می‌شود و از تبرج جلوگیری می‌کند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن اشاره به جملاتی از قرآن که اهمیت نماز را بیان می‌کند و آمده است “که هرگاه عده‌ای نماز را ضایع کنند، شهوات و هواهای نفسانی جایگزین میشوند” اظهار کرد: در همه جای قرآن، کلمه “صلاه” و “زکات” در کنار هم آمده است و به معنای این است که علاوه بر نماز، باید به نیازمندان نیز توجه کنیم؛ کمک در همه جا فقط به معنای دستگیری مالی نیست و باید در بعضی مواقع احتیاجات علمی ، معنوی و روحی بندگان را مرتفع نمود.

لازم به ذکر است جلسه تفسیر هفتگی قرآن کریم، شنبه شب ها در مسجد جامع شهرستان برگزار خواهد شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت